Google Adsense Reklamları için Yeni Yazı Tipleri

Google

Google Adsense ile websitelerinin reklamlarını yönetenler için yeni bir özellik sunuldu. Google Adsense reklamlarının renklerini ve kenarlıklarını sitemizin kullandığı renkelere göre ayarlayabiliyorduk. Böylelikle sitenin bütünlüğünü koruma konusunda farklı tonlara kaçmadan reklam sunabiliyorduk.

Şimdi buna ek olarak Google Adsense tarafından reklam birimleri için hangi yazı tiplerini (font) belirlemek istiyorsanız bunları da kullanabileceğiniz bir alan eklendi.Buradan arzu ederseniz Google Adsense tarafından sunulan üç yeni yazi tipini (Arial, Times Roman, Verdana) tercih edebilir ya da standart Google Adsense yazı tiplerini kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu yeni yazı tipleri ancak Google Adsense kullanılan sitenin dilinin Latin tabanlı karakterleri kullanması halinde geçerli oluyor.

Yeni yazı tiplerini kullanmak isterseniz Google Adsense hesabınıza giriş yaptıktan sonra Hesabım (My Account) kısmından Reklam gösterim özellikleri içerisinden gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz. Ya da Reklam yönetimi kısmında yaratmış olduğunuz reklam birimleri için her birine girip belirlenen yazı tiplerinden birini ekleyip bu şekilde düzenleyebilirsiniz.

Inside Adsense : Fontastic new options for your ad units

comments powered by Disqus