Google Anasayfa Yerine Ubuntu Kullanın

Google

Google arama anasayfası google.com hangi bilgisayarı açsak internet tarayıcılarının genelde açılış ya da giriş sayfası olarak karşımıza çıkar. Google’ın basit ve sade arayüzü arama motoru kavramına hem bir yenilik getirmiştir. Hem de sağladığı anında arama gibi özelliklerle internet aramaları için kolaylık sağlamaktadır.

İnternet tarayıcılarında giriş sayfası olarak google kullanan ve artık sıkılan bilgisayar kullanıcıları için Ubuntu renklerinde ve tadında bir anasayfa değişikliğini aktarabiliriz. Google anasayfa girişi yerine ubuntu temalı ve ubuntu logolu bir anasayfa kullanılabilir. Bunun bir örneğini deviantart üzerinde denemişler.

Ubuntulaştırılmış google anasayfaya spiceofdesign deviantart sayfasından ulaşabilirsiniz. İndirdiğiniz rar klasörü içerisindeki ubuntu klasörünü bilgisayarınızda uygun bir yere alıp, içerisindeki “homepage” dosyasını tarayıcınızın içine taşımanız ve başlangıç sayfası olarak atamanız yeterli olacaktır.

Anasayfa teması Ubuntu’nun kullanmaya başladığı mor temayı içeriyor ve ağırlık mor üzerine yoğunlaşmış. Sağ altta ubuntu logosunu görüyoruz ve sol üst kısımda basit bir arama kutusu var. Hepsi bu kadar.

Google anasayfası yerine bir değişiklik istiyorsanız ve ubuntuyu seviyorsanız tercih edebileceğiniz bir internet giriş sayfası alternatifi diyebiliriz. Ubuntulaştırılmış anasayfadaki arama kutusu google üzerinden arama yaptığı için işlevsel olarak çok birşey kaybetmeyeceğinizi söyleyebiliriz.

comments powered by Disqus