Google Android 2.4 Ice Cream Sandwich

Google
Google Android 2.4 Ice Cream Sandwich

Android işletim sisteminin yeni versiyonu Android 2.4 olacak. “Android 2.4 Ice Cream Sandwich” Google tarafından I/O 2011’de duyurulmuştu. Google yeni Android işletim sistemi Android 2.4’ü ilk kez kendi telefonu “Google Nexus Prime” ile sunmayı düşünüyor.

2011 Ekim ayında çıkması beklenen Android 2.4 Ice Cream Sandwich, işletim sistemi olarak birçok farklı üretici tarafından başta akıllı telefon, tablet pc ve hatta televizyonlar olma üzere kullanılabilecek.

Android 2.4 Ice Cream Sandwich Yenilikleri

Yüz Tanıma Özelliği: Facebook uygulamalarından aşina olduğumuz üzere bir fotoğraf yüklendiği zaman ya da kamera ile çekildiğinde, fotoğraftaki yüzleri tanıyabilen teknoloji kişilerin etiketlenmesini ve başta sosyal ağlar olmak üzere birçok farklı alanda kullanılmasını sağlıyor.

Yeni Android Arayüzü: Android 2.4 Ice Cream Sandwich ile yepyeni bir arayüz bizleri bekliyor. Android başlatıcıları, hızlı erişim butonları ve ekran kullanımına ilişkin birçok yenilik Android 2.4 arayüzü ile gelmesi beklenen değişiklikler içerisinde yer alıyor.

USB Desteği: USB cihazların android işletim sistemine donanımsal bağlanabilmesi sadece Android için değil, akıllı telefon, tablet pc gibi bu desteğe ihtiyacı olan cihazları fazlasıyla ilgilendiriyor. Bunun ilk adımını Android 2.4 ile göreceğiz gibi gözüküyor.

Google Android 2.4 Ice Cream Sandwich özellikle android işletim sistemi yüklü akıllı telefonlarını yenilemek isteyenler tarafından heyecanla bekleniyor.

comments powered by Disqus