Google Arama Sonuçlarını 3 Boyutlu Gezin

Google

Google arama motorunda bir kelime girip arama yaptınızda google arama sonuçları karşınıza bildiğimiz şekilde ilk 10 tanesi gelecek şekilde sıralanır. Google arama sonuçlarını daha farklı bir hale getirmek için Symmetri tarafından geliştirilen üç boyutlu google araması Search Cube oluşturulmuş.

Search Cube üzerinde karşımıza gelen arama kutusuna, aramak istediğiniz kelimeyi yazıp, bildiğimiz şekilde aramanızı gerçekleştiriyorsunuz. Gelen arama sonuçları Google üzerinden getiriliyor ama bunlar metin içerikli sonuçlar olmuyor. Arama sonucu oluşan küp üzerinde her köşesinde 16 tane olacak şekilde küçük resimler (thumbnail) görüyorsunuz. Bu küçük resimler arama sonucu olarak bulunan sitelerin önizleme resimleri. Üzerine tıkladığınızda sağ tarafta ilgili sitenin gene küçük resmiyle beraber arama sonucunda bulunan açıklamasını görebiliyorsunuz.

Search Cube ile oluşan kübü klavyenizin okları yardımıyla ya da shift + fare ile istediğiniz gibi döndürebiliyorsunuz. Seach Cube kullanmak isterseniz tarayıcınızda javascriptin aktif olması ve flashplayer versiyonunun 9 veya üstü olması gerekiyormuş.

comments powered by Disqus