Google Çeviri (Translate) iPhone Uygulaması

Google

Google translate olarak bilinen Google’ın çeviri hizmeti iPhone için resmi olarak duyuruldu. App Store üzerinden indirilebilen iPhone için google çeviri uygulaması, aynı web üzerinden sağlanan tüm özellikleri içeriyor. Ek olarak google voice kullanarak konuşarak çeviri yapan bir yapıya bürünen google translate, genel olarak çeviri hizmetini geliştirmiş.

iPhone ekranını klavye gibi kullanmadan, konuşarak çeviri yapmak büyük kolaylık sağlıyor. Yeni uygulama ses girdisiyle çeviri olarak 15 dilde hizmet veriyor ve bunların içerisinde Türkçe’de mevcut. İngilizce’den Türkçe’ye veya diğer diller ile konuşarak kelime ve bütünsel cümle çevirisi yapmak mümkün. Bunun dışında aynı web uygulaması gibi yazarak çeviri yapmak istediğinizde 50 yabancı dil desteği mevcut.

Konuşarak ses girdisiyle çeviri yapabilmek için metin yazma bölümünün yanındaki mikrofona tıklamanız yeterli oluyor. Sonrasında ise diğer dile çevrilmesini istediğiniz kelimeyi veya cümle bütününü söyleyebiliyorsunuz. İkinci bir güzellik ise çevirisi yapılan bir kelimenin veya cümle bütününü ekrandaki hoparlör butonuna tıklayıp dinleyebiliyorsunuz.

Özellikle ikinci özellik bana daha önce yazdığım ve google translate üzerinden Hint yemeği siparişi veren kızları hatırlattı. “Google Çeviri ile Yabancı Dil Konuşun{.broken_link}” . Özellikle yabancı ülkedeyken çok işe yarayacağını düşünüyorum. Bir kelime veya ifade edilmek istenen cümlede takıldığınız zaman bu özellik kullanılabilir.

Tam ekran modunda da çalışabilen google çeviri iphone uygulaması App Store üzerinden yüklenebilir ve bunun için iPhone, iPod iOS sürümlerinin 3 ve sonrası olması gerekmektedir.

Introducing the Google Translate app for iPhone

comments powered by Disqus