Google Chrome 10 Özellikleri

Masaüstü

Google Chrome internet tarayıcısı son versiyonu olan google chrome 10 sürüme güncellendi. Google chrome değişiklikleri arasında artırılmış güvenlik ve sayfa işleme süreleri gibi dikkat çeken özellikler gözüküyor. Daha hızlı ve güvenli internet deneyimi yaşamak için Google Chrome 10 çok daha güçlenmiş şekilde karşımıza çıkıyor.

Google Chrome 10 güncellemesi içerisinde Chrome’un yeni JavaScript motoru V8’i içeriyor. Karışık olabilecek web sayfalarını ve web uygulamalarını daha hızlı açan V8 JavaScript motoru için Google’ın kendi değerlendirmesine göre eski V8 motoruna göre %66 daha hızlı bir performans artışı sağlanmış. Bir diğer hızlandırma çalışması ise web üzerindeki videoları işleme aşamasında grafik kartı kullanımı ve güç kullanımına yönelik iyileştirmeler yapılmış.

Web videolarındaki performansı test etmek için Youtube üzerinde hazırlanmış olan HTML5 youtube sayfasına bakabilirsiniz.

Google Chrome 10 ile gelen bir başka değişiklik ise internet tarayıcı seçenekler ekranı üzerinde gerçekleşmiş. Yeni google chrome 10 üzerinde seçenekler artık web sayfası gibi google chrome içerisine gömülmüş. Arama özelliği ile seçeneklerdeki detaylara hızlı bir şekilde ulaşılabiliyor.

Varsayılan zoom değeri gelişmiş ayarlardan değiştirilebiliyor. Özellikle bilgisayarınızı televizyona bağladığınızda %100 üzerinde zoom seviyeleriyle google chrome kullanılabiliyor. Aynı ekrandan zoom ayarları dışında minimum yazı tipi boyutu belirlenebiliyor.

Ve son olarak Google Chrome 10 özelliklerinden Google chrome içerisinde kullandığınız web uygulamalarının sırasını ve konumunu sürükle bırak şeklinde değiştirebiliyorsunuz.

Google Chrome İndirme

comments powered by Disqus