Google Chrome için Görsel Düzenleme Uzantısı GooEdit

Google Masaüstü
Google Chrome için Görsel Düzenleme Uzantısı GooEdit

Google chrome uzantıları, chrome internet tarayıcısına yeni özellikler ekleyerek daha verimli ve kullanışlı hale getirebiliyor. Google chrome için her türlü görseli düzenleyebileceğiniz bir uzantı olan GooEdit ile tarayıcı penceresi içerisindeki her türlü resim, fotoğraf ve görsele müdahale edebiliyorsunuz.

GooEdit görsel düzenleme uzantısı ile bir web sayfasındaki resmi karşıdan indirmenize gerek kalmadan, google chrome tarayıcı penceresi içerisinde basit ve hızlı bir şekilde düzenleyip gene tarayıcı penceresi içerisindeki fonksiyonları kullanarak bilgisayarınıza kaydedebiliyor veya online kullanabiliyorsunuz.

Google Chrome için Görsel Düzenleme Uzantısı GooEdit

****GooEdit kurulumunu google chrome tarayıcısına uyguladıktan sonra tarayıcınızı yeniden başlatmanız gerekiyor. Bir web sayfasındaki görseli düzenlemek için ilk kez GooEdit uzantısını kullanacağınız zaman web sayfasının tam olarak yüklenmesi gerekiyor. Sayfa yüklendikten sonra düzenlemek istediğiniz görselin üzerine gelip ALT + Sağ Fare kombinasyonunu kullanarak google chrome içerisinde GooEdit düzenleme araç çubuğuna geçiyorsunuz.

GooEdit araç çubuğu bir görseli basit bir şekilde düzenleyebilmenizi sağlayan özellikler sağlıyor. Bunlar crop (kırpmak,kesmek), parlaklık, kontrast, gürültü, döndürme gibi belli başlı resim düzenleme fonksiyonlarını içermektedir. GooEdit ile düzenlediğiniz bir internet görselini hızlı bir şekilde twitter üzerinde paylaştırabiliyorsunuz. Twitter’a kaydet fonksiyonu eklenmiş.

Fotoğraf ve Görseller için 10 Google Chrome Eklentisi yazısında belirtmediğimiz aslında belki de en tepede olması gereken GooEdit görsel düzenleme uzantısı sağladığı özelliklerle tarayıcı içi görsel düzenleme konusunda en güzel araç olarak ön plana çıkıyor.

comments powered by Disqus