Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer Araç Çubuğu [Toolbar] Kaldırma

Masaüstü
Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer Araç Çubuğu [Toolbar] Kaldırma

Windows masaüstünde bir uygulama yüklediğinizde neredeyse bu programların çoğu internet tarayıcılara eklenen araç çubuğu (toolbar) ile gelir. Bu programları yüklemek istediğimiz için kurulum sırasında önümüze gelen araç çubuğu yüklenecektir uyarısını da genellikle geçeriz. Bunun sonucu olarak da internet explorer, google chrome veya mozilla firefox gibi sık kullandığımız internet tarayıcının üst kısmı araç çubuklarıyla dolar.

Bu araç çubuklarından çoğu malware adı verilen zararlı içeriğe sahiptirler ve aslında bilgisayarımızda bulunmaması gereken uygulamalardır. Bu yüzden aslında programları yüklerken toolbar eklemek isteyip istemediklerini görmek ve yüklememek gerekir. Eğer kullandığınız internet tarayıcı araç çubukları yüzünden yavaşlamaya başlamışsa, internet explorer, google chrome veya mozilla firefox için kurduğunuz araç çubuklarını ve add-on adı verilen eklentileri tekrar gözden geçirmenizde fayda bulunmaktadır.

Avast Browser Cleanup ücretsiz ve taşınabilir bir uygulama olarak windows masaüstünde internet tarayıcılardaki araç çubuklarını ve eklentileri kontrol ederek, bu toolbarları kolayca kaldırabilmenizi sağlıyor.

Avast Browser Cleanup araç çubuğu kaldırma ve internet tarayıcı temizleme aracını çalıştırdığınızda kullandığınız internet tarayıcılardaki eklentilerin ve araç çubuklarının listelendiğini göreceksiniz. Tek bir tıklamayla tüm araç çubuklarını internet explorer, google chrome veya mozilla firefox tarayıcısından kaldırabiliyorsunuz.

avast-arac-cubugu-toolbar-kaldirma

Avast Browser Cleanup araç çubuğu kaldırma aracı Avast programıyla beraber gelen bir uygulama ama eğer bilgisayarınızda Avast yüklü değilse, tek başına çalışan Avast Browser Cleanup programını aşağıdaki linkten indirerek sadece toolbar kaldırmak için kullnabilirsiniz. Avast Browser Cleanup programı Windows XP SP2/Vista/Windows 7  ve Windows 8 işletim sistemleri için kullanılabiliyor.

Avast Browser Cleanup indirin

comments powered by Disqus