Google Chrome Uygulamalarını Yeni Sekme Açmadan Çalıştırın

Google Masaüstü

Google Chrome son sürümü ile beraber chrome web store üzerinden yüklenen web uygulamalarını yeni sekme açıldığında sanki bir masaüstü uygulaması gibi gösterme özelliğine sahip oldu. Chrome web store üzerinde farklı kategoriler altında sunulan chrome web uygulamaları içerisinde twitter, google reader, haber kaynakları gibi farklı alanlarda kullanıcıya kolaylık sağlayan birçok uygulama bulunuyor.

Google Chrome son sürümle beraber kullanılmaya başlanan web uygulamalarını chrome web store üzerinden kolaylıkla yükleyebiliyorsunuz. Yüklenen web uygulamalarını google chrome tecrübesi içerisinde açmak istediğinizde yeni sekme ekranında görebiliyorsunuz. Google Chrome yeni sekme ekranında masaüstü ikonları şeklinde bulunan web uygulamalarını kolayca çalıştırmak ya da bir başka deyişle chrome içerisinde yeni sekme açmadan erişmek mümkün.

App Launcher isimli bir başka chrome uzantısı ile yüklenmiş web uygulamalarını aşağı doğru açılan listede görebilirsiniz. Böylelikle yeni sekme açıp uygulamalara erişmek yerine App Launcher ile kolayca ulaşabilirsiniz. Biraz daha Chrome OS mantığıyla düşünürsek sanki bir işletim sisteminin başlat menüsü gibi yüklenmiş uygulamalara erişimde yeni sekme (CTRL + T) açmadan kolayca erişim sağlıyor.

Google chrome kullanıyorsanız ve web uygulamalarını yeni sekme açmadan çalıştırmak istiyorsanız App Launcher web deneyiminizi kolaylaştıracak bir chrome uzantısı olarak karşımıza çıkıyor.

comments powered by Disqus