Google Dökümanlar için Masaüstü Kısayolları Yaratın (Google Docs)

Google Masaüstü

Google dökümanlar olarak bildiğimiz Google’ın online ofis uygulaması, Microsoft’un ofis yazılımı karşısında mükemmel bir tercih olarak karşımıza çıkıyor. Eğer bir google hesabınız varsa ve bir ofis uygulamasına para harcamak istemiyorsanız mevcut internet bağlantınızla google dökümanları kullanabilirsiniz. Bu anlamda google docs oldukça güzel bir alternatif.

Google dökümanları internet tarayıcı ortamından alıp biraz daha sanki masaüstü yazılımı gibi çalıştırabilirsiniz. Google chrome’un web uygulamalarından ziyade google docs için windows masaüstüne google dökümanlar için kısayollar yaratıp kolayca başlatabilirsiniz.

Google Dökümanlar için Masaüstü Kısayolları Yaratmak

Herhangi bir masaüstü kısayolu yaratır gibi masaüstüne sağ tıklayıp yeni bir kısayol yaratıyoruz. Bu kısayol için bize dizin adresi sorduğunda ise aşağıda google dökümanlar için verilen kısayol bağlantıları kullanabilirsiniz.

Yeni Google Dökümanı: https://docs.google.com/?action=newdoc

Yeni Google Sunumu: https://docs.google.com/?action=new_presentation

Yeni Google E-Tablo: https://spreadsheets.google.com/ccc?new

Yeni Google Çizimi: https://docs.google.com/drawings/create?hl=tr

Google dökümanlar için yukarıdaki gibi masaüstü kısayolları yarattığınızda Döküman, Tablo, Sunum ve Çizim için ayrı ayrı kısayollar oluşturmuş oluyorsunuz. Yeni bir döküman açmak istediğinizde masaüstünden kolayca erişebilirsiniz.

comments powered by Disqus