Google Drive’daki Müzik Dosyalarını DriveTunes ile Dinleyin

Google Masaüstü
Google Drive’daki Müzik Dosyalarını DriveTunes ile Dinleyin

Google Drive bir bulut depolama servisi olarak neredeyse tüm dosyalarımızı ve verilerimizi saklayabildiğimiz, masaüstünden de erişilebilen online bir servis. Google’ın bulut depolama hizmeti olan Google Drive üzerinde hem dosyalarımızı saklayabiliyoruz hem de online olarak Google Ofis dosyalarını oluşturup üzerinde çoklu çalışma yapabiliyoruz.

Eğer Google hizmetlerini kullanıyorsanız hem masaüstünden hem de mobil cihazlarınızdan erişebildiğiniz Google Drive bulut depolama servisini sıklıkla kullanıyorsunuzdur. Bu durumda Google Drive üzerinde tuttuğunuz müzik dosyalarınız varsa, bu şarkıları dinleyebilmek için öncelikle Google Drive üzerinden indirip lokal bir şekilde masaüstü ortamına almanız gerekmektedir. Oldukça kullanışlı bir google chrome eklentisi ile artık Google Drive üzerindeki müzik dosyalarını indirmenize gerek kalmadan, online olarak dinleyebilirsiniz.

DriveTunes isimli Google Chrome eklentisi, Google Drive bulut depolama hizmetine giriş yaptıktan sonra burada depoladığınız şarkıları online olarak çalabiliyor.

drivtunes-chrome-eklenti

Bir müzik çalar olan DriveTunes chrome eklentisi ile şarkıları sıraya alabilir, ön izleme yapıp direkt olarak tarayıcı üzerinden oynatabilirsiniz. Mp3 ve M4a müzik dosyalarını oynatabilen chrome eklentisi DriveTunes ile istediğiniz herhangi bir bilgisayardan giriş yapıp Google Drive üzerinde depoladığınız müzikleri çalabilirsiniz.

comments powered by Disqus