Google Earth 6 ile Sokak Görünümü

Google

Google Earth uydu görüntülerini, haritaları, araziyi, 3D yapıları, okyanusları izleyebileceğiniz, google earth ile görebileceğiniz ilginç yerleri içeriğinde gezindikten sonra kaydedip, başkalarıyla paylaşabileceğiniz bir Google uygulaması.

Google Earth 6 duyuruldu. Google Earth 6 özellikleri içerisinde çok fazla yenilik yok. Google Maps üzerinde olduğu gibi pegman ikonunu (sarı adam) sürükleyerek sokak görünümü özelliğini kullanabiliyorsunuz. Böylelikle google earth ile entegre bir şekilde sokaklarda gezinme yapılabiliyor. Uzaydan sokak görünümüne zoom yapabiliyorsunuz.

Şehirleri ve ünlü binaları 3D görüntüleyebiliyorsunuz. Yeni özellikler içerisinde ağaçların 3 boyutlu görüntülenmesi eklenmiş durumda. Tarihi görüntüler artık daha ulaşılabilir duruma gelmiş. Sadece durum çubuğunda eski görüntülerin tarihine tıklayarak, aynı lokasyon için kullanılabilir tüm tarihsel görüntüleri görebiliyorsunuz.

Google Earth 6 için aynı zamanda yer seviyesinde navigasyon eklenerek binaların ve ağaçların 3D görünümlerinin yanısıra binaların yükseklik ve genişliklerinin 3D ölçümleriyle hareket ediyor.

Introducing Google Earth 6—the next generation of realism

comments powered by Disqus