Google Goggles ile Kolay Sudoku Çözümü

Mobil

Android için Google Goggles 1.3 versiyonu android market üzerinden indirilebilir. Aynı zamanda iPhone üzerindeki Google mobil uygulamalar içerisinde de güncel halini alan Google Goggles, yeni versiyonu 1.3 ile daha akıllı ve pratik çözümler sunan bir yapıya sahip oldu.

Barkod okuyucu olarak Google Goggles’a baktığımızda anında barkod okuyan, hızlı bir şekilde ürün bilgilerine ulaşan bir uygulama görüyoruz. Sadece birkaç saniye içerisinde barkod veya QR kodu okuyabilen google goggles yeni versiyonu ile beraber magazin dergileri ve gazetelerdeki yazılı reklamları algılayabiliyor ve arama yapabiliyor.

Sudoku oyununu hepimiz biliyoruz. Kolaydan zora seçim yapılıp çözülmeye çalışan ve bazen içinden çıkılmaz bir durum oluşturabilen sudoku oyunu için google goggles yeni versiyonu ile artık sudoku çözebiliyor. Yanlış duymadınız basit anlatımla çözmeye çalıştığınız sudoku oyunu için mobil cihazınızda google goggles’ı açıp ekranda sudoku oyununu tarattığınız zaman size sudoku ipuçlarıyla yardımcı oluyor. Hatta tüm sudokuyu çözebiliyor. Sudoku şampiyonuna karşı google gogglesın eğlenceli müsabakasını aşağıdaki youtube videosunda izleyebilirsiniz.

Oldukça yaygın olan sudoku oyununun Google Goggles sayesinde basit bir oyun haline dönme ihtimali olsa bile, mobil platformda yeni versiyon uygulamalar gördükçe beraberinde getirdiği yeniliklere de aynı şekilde şahit oluyoruz.

Android ve iOS için Google Goggles 1.3 versiyonu android market ve google mobil uygulamalarda güncellenebilir.

comments powered by Disqus