Google ile Venedik’e Gitmek İster Misiniz?

Fotoğraf
Google ile Venedik’e Gitmek İster Misiniz?

Google Street View ekibinin en son görevi bir amfibi operasyon oldu. Google Maps üzerindeki Street View (Sokak Görünümü) özelliği ile Google, haritadaki bir yerin içindeyken etrafın nasıl göründüğünü 360 derecelik fotoğraflarla gösterebiliyor. Bu fikir neredeyse alışılmış bir hal almışken Google işleri daha eğlenceli hale getirmek için elinden geleni yapıyor. Şimdiki görevde GoogleMaps üzerinden Venedik turu yapabileceksiniz.
Sırtında yürüyüşe uygun ekipmanlarla yola çıkan ekip birçok kişiye göre dünyanın en romantik şehirlerinden biri olan Venedik’i sokak sokak kayda geçirmişler. Sırt çantasından biraz daha büyük bir boyuta sahip olan ekipmanları yüklenen gezgin çalışanlar sanal tura Venedik’in her karışını dahil etmişler. Birçok ada ve kanal yumağından oluşan Venedik’te yön bulmanın zorluğu da göz önüne alındığında gerçekten eğlenceli bir seyahat bizi bekliyor. (her ne kadar bilgisayar başından kalkmıyor olsak da…)

google-venedik-seyahatgoogle-venedik-seyahat2
Google ekibi sokakların yanı sıra gondoluyla ünlü Venedik’i gondol seyahatleriyle de görüntülemişler. 117 ada, 150 kanal ve 409 köprü ile bağlanan bu şehirde nasıl olmuş da çekimler yapılmış diyorsanız, Google bir de kamera arkası videosu yayınlamış. İyi seyirler, iyi seyahatler.

venedik-fotoğraf

comments powered by Disqus