Google Jules Verne Logo

Google

Google logosu alışık olduğumuz görüntüsünün dışına çıkabiliyor. Örneğin bugün 14 Şubat sevgililer günü ve Google bugüne özel bir logo ile karşımıza çıktı. Bunun yanısıra geçtiğimiz dönemlerde Google’ın belirli kişiler, olaylar ve günler hakkında logosu üzerinde değişik çalışmalar yaptığını gözlemlemiştik.

Google doodle olarak bilinen bu değişiklikler bazen kalıcı olabiliyor. Daha önce pacman oyununu online olarak logosu üzerinden oynatan google başlangıç sayfası resmen bağımlılık yapmıştı. Buna istinaden google anasayfa online pacman oyunu kalıcı bir şekilde bakılabilir bir doodle olarak arşivlere geçmişti.

Geçtiğimiz günlerde Jules Verne’in doğum gününü gerçekten mükemmel bir doodle ile kutlayan Google, Jules Verne’in 183. doğum gününde denizler altında 20000 fersah romanından yola çıkıp, nautilus içerisinde keşif ve macerayı anasayfasına taşımıştı. Google Jules Verne logosunun daha büyük haline gene arşivlenmiş logo sayfasından bakabiliyorsunuz.

Daha büyük ve geniş bir şekilde Nautilus ile denizler altını keşfetmek ve belki de internet tarayıcınızın performansını gözlemlemek için kalıcı jules verne doodle sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

comments powered by Disqus