Google Keep Android Not Alma Uygulaması İncelemesi

Mobil
Google Keep Android Not Alma Uygulaması İncelemesi

Google not alma uygulaması olarak Google Keep servisini geçtiğimiz günlerde duyurdu. Android için not alma uygulaması olarak Google Play üzerinden indirilebilen basit ve sade bir arayüze sahip Google Keep, Android 4.0 ve üstü cihazlar için kullanılabiliyor.

Android üzerinde Google Keep not alma uygulaması ve servisini kullanmak için Android mobil cihazınızda kullandığınız Google hesabınızı ya da klasik gmail hesabınızla giriş yapıp sisteme tanıtmanız yeterli oluyor. Google Drive ile bütünleşik çalışan not alma uygulaması Google Keep, not alma alışkanlığını teşvik etmek ve hareket halindeyken not alma işlemini kolaylaştırmak üzere oldukça sade bir arayüze sahip.

Android cihazınızda Google hesabınızı kullanarak senkronize olan Google Keep not alma uygulaması ile alınan notlar aynı zamanda Google Drive bulut depolama servisi üzerinden de takip edilebiliyor. Basit bir şekilde tarayıcınızın adres kısmına https://drive.google.com/keep yazmanız bile tüm notlarınızı görebilmenizi sağlıyor. Peki Google Keep not alma uygulaması ile nasıl notlar alabilirsiniz ve hangi özelliklere sahip. Biraz da buna değinelim.

Google Play üzerinden akıllı telefonlara indirilebilen Android not alma uygulamaları, günlük yaşantımızda hayatı kolaylaştıracak şekilde kullanılmaktadır. Verimliliği artıran ve işlerimizi planlamamızda kolaylık sağlayan bu küçük uygulamalar sayesinde günlük işlerimizi ve yapılacaklar listemizi düzenleyebilir ve planlayabiliriz.

google keep android not alma 01google keep android not alma 02

Google Keep ile her türlü not alma işlemi yapabiliyorsunuz. Bunun arasında klasik not alma yöntemi olarak metin yazarak not alabilirsiniz. Mobil cihazınız ile fotoğraf çekerek not alabilirsiniz. Yine mobil cihazınız ile sesinizi kaydederek not alabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak Google Task olarak bildiğimiz ve hali hazırda Google Takvim üzerinde görevler yaratıp çeşitli Android uygulamalar ile takip edebildiğimiz görevler, listeler (tasks) için de Google Keep üzerinde bir bölüm mevcut. Böylelikle yapılması gereken işlerin listesini Google Keep not alma uygulaması ile takip edebiliyorsunuz.

Google Keep üst bar kısmında not alma seçenekleri ve türleri basit ikonlarla sıralanıyor. Birincisi standart not alma, ikincisi listeler ve görevler, üçüncüsü ses kaydı not alma ve dördüncü olarak fotoğraf ile not almak yer alıyor. Her yaratılan not için farklı bir rengi atamanız mümkün ve böylelikle notların sıralanma şeklinde renge göre bir düzen oluşturabiliyorsunuz.

google keep android not alma 03

Google Keep Android Not Alma Uygulaması Özellikleri

  • Notlar, listeler ve fotoğraflarla aldığınız notları takip edin.
  • Ses tanıma özelliği ile ses kayıtlarınızı notlara dönüştürün.
  • Android ana ekranında bileşen (widget) özelliği ile anında not alın ve takip edin.
  • Daha sonra kolay erişim için notlarınızı renklendirin.
  • Arşivlemek için basitçe kaydırıp artık ihtiyacınız olmayan notları arşivleyin.
  • Bir notu kolayca çentikler ekleyebileceğiniz listelere dönüştürün.
  • Bulut özelliğine sahip notlarınıza her zaman her yerden ulaşın

Google Keep Tanıtım Videosu

Android için duyurulan Google Keep not alma uygulaması, mobil dünyada güzel özelliklere sahip, basit, zarif arayüzüyle efektif bir not alma uygulaması. Direkt olarak Evernote’un rakibi olarak konumlanan Google Keep, özellikle Google hizmetlerini ve servislerini bütünleşik kullanan kişilerin not alma uygulaması olarak tercih edebilecekleri türden bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Android tarafındaki sayısız not alma uygulamasının yanısıra Google’ın kendi uygulamasını oluşturması diğer taraftan Apple iPhone üzerinde oldukça beğenilen not uygulaması ile de ayrıca kıyaslanabilir.

Android için Google Keep indirin.

comments powered by Disqus