Google Nexus 5 Özellikleri Arasında Nikon Kamera Olabilir

Google Mobil
Google Nexus 5 Özellikleri Arasında Nikon Kamera Olabilir

Google’ın akıllı telefonu her sene farklı bir üretici marka tarafından sağlanıyor. Geçtiğimiz senelerde Samsung ile çalışan Google, Nexus 4 ile beraber LG ortaklığına gitmişti ve LG Nexus 4 olarak sunulan telefon şu an ülkemizde de satışı devam eden bir akıllı telefon. Google Nexus serisinin 5. üyesini yine LG ile beraber gerçekleştirmeyi düşünüyor ve yeni Google Nexus 5 özellikleri yavaş yavaş ortaya -dedikodu- bazında çıkmaya başladı.

Google Nexus 5 akıllı telefon özellikleri açısından diğer Nexus modellerinden bazı noktalarda hem donanımsal hem de belli alanlarda devrimsel değişimlerle ayrılabilir yorumları yapılıyor. Her yeni Android işletim sistemi sürümünün temsilcisi niteliğinde sunulan Nexus telefonların yenisi Google Nexus 5, bu sefer Android 5.0 Key Lime Pie yüklü ilk akıllı telefon olacak.

Google Nexus 5 özellikleri arasında şu ana kadar oluşan özellikler 5-inç büyüklüğünde Full HD 1080p ekran, 2GB Ram destekli Snapdragon 600 işlemci, 8 veya 16GB dahili depolama seçeneği şeklinde sıralanıyor. Snapdragon 800 işlemcinin Google Nexus 10.2 modelinde kullanılması düşünülüyormuş.

Akıllı telefon kameralarının iPhone ile beraber oldukça önemli bir noktaya gelmesi ve bu sene duyurulan android sistemli Htc One, Sony Xperia Z ve Samsung Galaxy S4 akıllı telefon modellerinde kullanılan üst seviye kameralar Google’ın Nexus 5 için devrim niteliğinde adımlar attığı ve Nexus 5 kamerasının içeriğinde Nikon markasının bulunacağı yine dedikodular arasında dolaşıyor.

Nikon-camera-Nexus-phone

Google’ın Nexus 5 kamerasındaki sensör seçimini Nikon’dan yana yapacağını ve Nikon’un 3 sensörlü bir modülü cihaza entegre edeceği yine söylentiler arasında dolaşıyor. Bu üçlü sensör ise Htc’nin Htc One ile sunduğu Htc Ultrapiksel veya Sigma Foveon X3 üzerinde kullanılan aynı teknolojinin kullanılması düşünülüyormuş. Biraz daha detaylandırmak gerekirse daha küçük bir megapiksel sayısına sahip üç sensördeki katmanları, tek bir yüksek çözünürlüklü görüntü oluştururken daha iyi renk oluşturmak ve ışık yakalamak için kullanılması anlamına geliyor.

via Google Nexus 5 Smartphone Rumored To Have a Nikon Camera On Board

comments powered by Disqus