Google Reader Yorum Ekleme Özelliğini Ekledi

Google

Google Reader{.broken_link}, takip ettiğiniz RSS öğelerine, yani haberlere ya da günlük yazılarına yorum özelliğini ekledi. Google Reader üzerinden RSS ile takip ettiğiniz siteler için beğendiğiniz ve paylaştığınız yazılara artık yorum ekleyebiliyorsunuz. Ya da bir başka deyişle Google Reader üzerinden paylaşılan bir yazıya yorum bırakabiliyorsunuz.

Eğer Google Reader üzerinden okuduğunuz bir yazı için paylaş (share) yaptıysanız ya da arkadaşınız aynı işlemi yapmışsa artık bunu takip ettiğiniz yer olan arkadaşlarınızla paylaştığınız öğeler kısmında yanında yorumlarıyla birlikte görebileceksiniz. Burada gördüğünüz yorumlara siz de yorum ekleyebiliyorsunuz.

Yorumlar ile oluşan diyalogları takip etmeniz için Google Reader tarafından yorum görünümü (comment view{.broken_link}) oluşturulmuş. Paylaşılan öğeler kısmında bulunan comment view linki koyu renk olduğunda yeni bir yorum geldiğini ifade ediyor.

Google Reader ekibinin duyurusuna göre bu özellik ileriye dönük olarak başlatılmış ve olabilecek isteklere göre geliştirilecekmiş.

Sadece arkadaşlarla paylaşılan öğelere yorum bırakma özelliği şu an için sadece İngilizce Google Reader kullananlara açılmış. Detayları Google Reader günlüğünde bulabilirsiniz.

Google Reader is your new watercooler

comments powered by Disqus