Google Related ile Gezinirken Daha Fazlasını Bulun

Google
Google Related ile Gezinirken Daha Fazlasını Bulun

Google Related (google benzer, google ilişkili) web gezinimi sırasında gezinilen konuya ilişkin ilginç ve yararlı diğer içerikleri aktaran bir internet gezinti asistanıdır. Google’ın google related için sloganı ise internette gezinirken daha fazlasını bulun.  (find more while you browse)

Örneğin San Francisco’da bir restoran hakkında olan bir sayfadasınız, google related size restoranın haritadaki yeri, bu restoranla ilgili kullanıcı yorumları, bu restoran hakkında yararlı bilgiler göstererek yardımcı olmaktadır.

İnternet tarayıcınız ile yeni bir sayfa açtınız ve başka bir konu ile ilgileniyorsunuz. Google Related bu konuyla ilgili bilgileri sayfanın alt kısmında bir bar (araç çubuğu) yardımı ile gösteriyor olacak.

Google Related (google benzer) videolar, haberler, makaleler, haritalar, yorumlar, resimler, web siteleri ve daha fazlası gibi kategorileri görüntüleyebiliyor. Listede yer alan bir öğeyi önizlemek veya ek öğeleri görmek için, sadece bar üzerinde farenizi kullanarak farklı kategorilerde üzerinde dolaşabilirsiniz. Örneğin, bir video bağlantısı üzerine getirdiğinizde, video önizleme kutusunda açılır ve sayfada doğrudan video oynatabilirsiniz.

Google related tanıtım videosu ise bu şekilde;

Google Related şu an için Google Araç Çubuğu ile beraber arama sitesi Google.com olarak yapılandırılmış olan kullanıcılar için çalışıyor. Google gelecekte google.com dışında ülkeye özgü aramalar (google.com.tr gibi) içinde bu hizmeti vermeyi planlıyor.

Google Benzer için sistem gereksinimleri Internet Explorer 7.0+, Windows XP SP2/Vista/7+ şeklinde. Ayrıca ve elbette Google Chrome için bir chrome eklentisi mevcut ona da buradan ulaşabilirsiniz.

Find more while you browse with Google Related

comments powered by Disqus