Google Tablet PC 2012’de iPad 3 ile Beraber Duyurulabilir

Google
Google Tablet PC 2012’de iPad 3 ile Beraber Duyurulabilir

Google tablet pc 2012 yılı içerisinde özellikle Mart 2012 gibi iPad 3 çıkış tarihine denk bir zamanda duyurulabilir. Evet henüz resmi olarak açıklanmasa da Google kendi tablet bilgisayarını bu sene içerisinde çıkarmayı düşünüyor.

Google tablet pc ya da Google Android serisinin mobil tarafındaki ismine göre Google Nexus Tablet 7 inç boyutunda olacakmış. Google’ın kendi tablet bilgisayarını duyuracağı tarih yani Google tablet pc çıkış tarihi olarak Nisan ayı ön görülüyor. Bunun içinde önce Mart ayında Apple tarafından duyurulacak olan iPad 3 tanıtıldıktan sonra bir cevap gibi Nisan ayında ilk Nexus Tablet, Google tablet pc duyurulması bekleniyormuş.

Google her yeni Android sürümü için bir akıllı telefon çıkartıyor ve bunu Nexus serisi olarak takip ediyoruz. Android 2.3 Gingerbread için Google Nexus S ile tanışmıştık. Android 4.0 çıktığında ise Samsung Galaxy Nexus duyurulmuştu. İlk Google Tablet PC olma ünvanı iddialara göre Nexus ismiyle Google Nexus Tablet şeklinde ve Android 4.0 işletim sistemi ile gelecekmiş.

Google geç kalmadan tablet pc sektöründe yerini almaya çalışıyor. Bu hem Apple hem de Android’in güçlü temsilcisi Samsung için farklı bir durum oluşturacaktır. Genel olarak 2011’de başlayan tablet pc rüzgarının 2012’de de aynı hızda devam edeceğini söyleyebiliriz.

comments powered by Disqus