Google Translate (Çeviri) Döküman Yükleme

Google

Google uygulamaları içerisinde 2009 yılı içerisinde yenilikler gördüğümüz bir diğer servis için, Google Translate olarak bildiğimiz Google’ın online çeviri hizmeti diyebiliriz. Google çeviri içerisine Türkçe dilinin eklenmesi ile birlikte devam eden yenilikler içerisinde aynı zamanda otomatik ileti çevirisi{.broken_link} ile Gmail içerisine google translate eklenmesi ile karşılaştık.

Google translate (çeviri) içerisine yeni ve kolaylık sağlayan bir özellik daha eklenmiş. Bu zamana kadar online çeviri yapmak istediğimiz metni ifade edebilmek için ya metin çevirisi yapmak istediğimiz URL adresini ya da el ile ilgili metni google translate içerisine yapıştırmamız gerekiyordu.

Google translate (çeviri) içerisine yeni eklenen döküman yükleme özelliği ile artık yüklenen dökümanın içeriği direkt olarak çeviri için kullanılabiliyor.

Google çeviri içerisinde bir döküman yükle seçeneği seçilerek kullanılabilen bu kısımda bilgisayarınızdan çevirisini yapmak istediğiniz dökümanı yükleyip tercüme et diyebilirsiniz. Tüm word dökümanları, pdf dökümanları, metin dosyaları (txt vs…) ve sunumları google çeviri üzerindeki döküman yükleme kısmında kullanabiliyorsunuz.

comments powered by Disqus