Google Translate (Çeviri) Masaüstü Aracı

Google Masaüstü

Google translate olarak bilinen google çeviri hizmetine Türkçe dil desteği eklendikten sonra birçok yabancı dil ile Türkçe arasında karşılıklı çeviri yapma imkanına sahip olmuştuk. Türkçe’nin google translate içerisine eklenmesi ve metin çeviri işlemlerinde kullanılabilmesiyle birlikte yapılan çeviriler de, öneriler eşliğinde gelişmeye başladı ve daha düzgün çeviriler ile karşılaşmaya başladık.

Eğer online çeviri işlemleriniz için yoğun bir şekilde google çeviri hizmeti olan google translate kullanıyorsanız, küçük bir masaüstü aracı sayesinde web üzerinden çeviri yapmanıza gerek kalmadan kolayca masaüstünden google translate kullanabilirsiniz.

Google Translate Desktop isimli program sayesinde google çeviri hizmetini masaüstünden kullanabiliyorsunuz. Java tabanlı masaüstü aracı olan google translate desktop hem windows hem linux üzerinde çalışabiliyor. Tabi kullandığınız işletim sisteminde Java (JRE/JVM) yüklü olması gerekiyor.

Böylelikle internet tarayıcısı ile google translate (çeviri) sitesine girmenize gerek kalmadan kolay bir şekilde masaüstünden online çeviri işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

comments powered by Disqus