Hakkında

Mürekkep.Org Hakkında

Mürekkep.Org hakkında sayfasına hoşgeldiniz. Kahve tadında bir internet güncesi olan, “İnternet Yaşam Rehberi” olarak sunduğumuz sitemizde, ağırlıklı olarak açık kaynak dünyası, linux, web 2.0 ve yeni nesil internet teknolojilerinden bahsedilmektedir.

Tarihe ve kategoriye göre arşivleri üst menüden “Arşivler” sayfasına girerek araştırabilir ya da sağ üst kısımda bulunan arama kısmından aramanızı yapabilirsiniz.

Nedir?

Mürekkep.Org bir internet günlüğüdür. Düzenli olarak en son teknolojik gelişmelerin ve yeni nesil web uygulamalarının takip edildiği mürekkep üzerinde, günlük internet kullanımına yardımcı olabilecek çeşitli ipuçları ile nasıl dökümanları hazırlanmaktadır. Popüler bir PR3 teknoloji sitesi olan Mürekkep sosyal medya takibi ile takipçilerine yararlı bilgiler aktarmaktadır.

Hedeflenmiş Okuyucu

Mürekkep.Org düzenli olarak teknoloji haberlerini ve internet üzerindeki yararlı ipuçlarını aktaran popüler PR3 internet sitesidir.  Düzenli olarak en son teknolojik gelişmelerin ve yeni nesil web uygulamalarının incelendiği siteyi hergün 750 RSS okuyucusu ve twitter kullanıcısı takip etmektedir. 2011 yılı itibariyle aylık 5000 tekil kullanıcının ziyaret ettiği Murekkep.Org, yaklaşık 150000’e yakın sayfa görüntülemeye sahiptir. Okuyucularının RSS ve e-posta üzerinden takibi dışında %85 oranında google arama sonuçları üzerinden ziyaretleriyle hit almaktadır. Alexa Rank değerlerine göre Murekkep, 2011 yılı itibariyle dünyada 500000 ve Türkiye’de 5000. sırada bulunmaktadır.

Genel Bilgiler

  • Mürekkep.Org 26 Eylül 2006 tarihinde yayın hayatına başlamıştır.
  • Lapis üzerinde faaliyetlerine devam eden arkadaş grubu tarafından kurulmuştur.
  • İçerik olarak ağırlıklı olarak teknoloji, sosyal paylaşım platformları ve web içeriği yoğunluğunda olsa dahi her an bir film yorumu veya dizi tavsiyesiyle karşılaşabilirsiniz.
  • RSS beslemesi üzerinden veya günlük e-posta gönderimiyle takip edilebilen Mürekkep’i, sağ taraftaki bölümde görülen kullandığınız belirli sistemlere ekleyip takibinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.
  • Mürekkep.Org üzerinde yazılmış olan tüm yazıların içeriği Creative Commons Lisansı ile lisanslanmıştır.
  • Bilgi paylaşılınca güzeldir. Sitemiz üzerinden kendi sitenizde kullanmak üzere alacağınız bir yazı, görüntü veya alıntı olması durumunda tek istediğimiz sitemize geri link verilmesidir. Buna göre site içeriğindeki bilgiler ilgili lisans doğrultusunda paylaşıma açıktır.
  • Mürekkep.Org altyapı olarak WordPress kullanmaktadır. WordPress üzerinde ise 25 Şubat 2007 tarihinden itibaren kendi temamızı kullanıyoruz. Logomuzu hazırlayan Onur Ünal’a ve yardımlarını esirgemeyen Cem Kenger’e sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.
  • Mürekkep.Org’a reklam vermek için bize iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz.

Yazar Olabilir miyim?

Mürekkep.Org kapalı bir ortam değildir. Herkese açık, bilgi paylaşımını destekleyen bir oluşumdur. Eğer paylaşmak istediğiniz konular varsa ya da yazmayı seviyorsanız kapımız her zaman yeni yazarlara açıktır. Elbette üye olmak ve yazı yazmak ücretli değildir. Yapmanız gereken bizlere bunu bildirmektir. Buradaki İletişim Formu ‘nu doldurup bize ulaşabilirsiniz. Sitenin içeriğine uygun olarak konuk yazar statüsünde yazacağınız yazılar uygun bulunduğu takdirde yayınlanacak ve konuk yazarın kendi sitesine geri link verilecektir.

İletişim Formu