Hangi Ücretsiz Eposta Hizmetini Kullanıyorsunuz?

Sosyal

Eskiden hangi ücretsiz eposta servisini kullanıyorsunuz diye sorsaydık, muhtemelen gelen cevaplardaki çeşitlilikler daha fazla olacaktı. Lycos, Mail.com vs.. gibi birçok email servisi ile web üzerinden ücretsiz eposta servislerine üye olup kullanabiliyorduk. Gerçi hala kullanılan servisler mevcut fakat eğilim kendini güncelleyen ve sunduğu imkanlarla hayatı kolaylaştıran eposta servislerine, özetle Gmail’a doğru yöneliyor.

Günümüz eposta kullanımına baktığımızda ücretsiz eposta servislerinin adres uzantıları, gene kullanılan sosyal ağ ortamına göre tercih edilebilir bir hal alabiliyor. Örneğin bir msn kullanıcısı, msn kullanmak için Hotmail ya da Live uzantılı bir adres alması gerektiğini düşünüyor. Aynı şekilde Yahoo için oluşturulan bir hesabın çoklu şekilde Flickr ve diğer servisleri kapsadığını biliyoruz. Diğer taraftan gömülü bir şekilde Google Talk kullanabileceğiniz ve tüm Google servisleriyle (takvim, dökümanlar vs..) bütünleşik çalışabileceğiniz, bileşenler ile beslemeleri takip edebileceğiniz tam donanımlı Gmail ile karşılaşıyoruz.

Hangi ücretsiz eposta hizmetini kullandığınızı belirtebileceğiniz bir anketi sitenin sağ tarafında bulabilirsiniz. Yukarıda bahsettiğimiz gibi Gmail, Hotmail, Yahoo Mail ve Mynet anket içeriğinde yer alıyor. Diğer olarak işaretlediklerinizin ayrıntısını arzu ederseniz yorumlarınızda belirtebilirsiniz.

Bir önceki “Twitter Kullanıyor musunuz” anketine gelen cevaplar 141 gibi bir sayıyı buldu. ziyaretçilerimiz %65 civarında bir oy ile twitter kullanmadıklarını belirtmişler. Gözüken o ki twitter ve twitter kullanımı açısından gelen talep gene o servise duyulan ilgi ile doğru orantılı gözüküyor. Gelen oy sayısına göre genel bir değerlendirme yapmak mümkün olmadığı için twitter kullanımını ara dönemlerde sorgulamaya devam edebiliriz.

comments powered by Disqus