Hayatta olmazsa olmaz diyeceğim 3 şey

Kültür Yaşam

Gürkan bizi mimlemiş, bizde bizim üzerimize düşen vazifeyi yerine getirelim :) Bildiğiniz gibi Mürekkep sadece bir kişi üzerine kurulmuş bir Blog oluşumu değil. Bir çok yazar var. Yoğun olarak Alper Abi ve ben yazarım. Ben benim hayatta olmazsa olmazlarımı sıralayacağım, Alper abi de sonra kendisi ekler olmazsa. Benim için hayatta olmazsa olmazlarım şu şekilde:

  1. Kitaplar, Belgeler, Google Reader, … Bilgi veren her türlü araç olmazsa olmazlardan. Onlar olmadan ben yaşayamam herhalde. Çünkü okumak kendimi bilgilendirmek en önemli
    sıradadır. Google Reader{.broken_link} ile 200’e yakın blogu bu sayede takip ediyorum. Kitaplar da bir bakımdan bu eksiğimi gideriyor. Onlarsız yapamam yani. Merakımı gidermek anca bu şekilde oluyor.
  2. Kahve Kahve demek keyif vermek demektir. Kahve içmeyi çok severim. Her gün bir fincan kahve kesin içerim. Kahvenin tadı benim için çok önemlidir, ve keyfile içmeye gayret ederim.
    Yani hazır kahveleri içmem, içmememye gayret ederim. Zaten kendi kişisel sitemde, bu konu hakkındaki düşüncelerimi yazmıştım.
  3. Müzik Müzik her daim yanımdadır. Son 2-3 yılda belki 5-6 tane Mp3-Çalar değiştirdim. Bazıları bozuldu, bazıları yetersiz kaldı. Son olarak da 1 sene önce aldığım w800i telefonum
    var, ve şimdilik işimi görüyorum. Müzik olmazsa olmazlardan, okula giderken, okuldan gelirken, yolda yürürken, her türlü boş anımda müzik dinlerim. Genel olarak Metal hariç her türlü müziği dinlerim.

Belirtmekte de fayda var bu liste uzar gider, sevdiklerim de hayatta olmazsa olmazlardan, ve bir çok şey daha. 3 Maddeye kısıtlayınca en önemlileri maddi olarak bunlar çıktı :) Benim de pas verdiklerim: T-İnfection, Raptiye ve Blog Böceği

comments powered by Disqus