Heroes 2. Sezon

Kültür Yaşam

25 Eylül 2006 tarihinde birinci sezonuna başlayan Heroes hakkında 2007 boyunca ara ara sezon bilgilerini aktarmıştık. Ayrıca geçtiğimiz ay yaptığımız dizi anketinde de Lost’tan sonra en keyif alınarak izlenen ikinci dizi olmuştu. Birinci sezon finalinden sonra tatile giren Heroes, 24 Eylül itibariyle Amerikan NBC kanalında 2. sezonuna başlıyor. Öncelikle Heroes nasıl bir dizi kıvamına gelecek diye merak edenler için Tim Kring’in Sci-Fi sitesinde söylemiş olduklarına bakalım.

We could have new people and new storylines and new ideas and new threats and new bad guys and new heroes. So I would prepare the audience for that idea, that it’s not just a continuing serialized storyline about only these people. It’s a little more the 24 model than the Lost model.

Buna göre yeni sezonlarla beraber oyuncularda değişimler olacak ve hikayenin ivmesi devam eden bir yapıda değil, mevcut sezona ilişkin olacak gibi görünüyor. Tabi Hiro,Peter vs.. gibi belli başlı ana karakterleri tutacaklardır diye düşünüyorum. Daha önce bahsettiğimiz Heroes Origins{.broken_link} devreye girdiğinde sezon içerisinde yeni karakterleri tanıyıp nasıl mevcut Heroes’a entegre olduğunu görebileceğiz. Yeni karakterler demişken dedikodu mahiyetinde de olsa 22 Dakika’da yayınlanan şu yazıya bakılabilir. Yeni karakterleri az da olsa görebilmek için Heroes’un 2. sezon birinci bölümüne ait önizleme videosuna bakabilirsiniz.

[youtube]v_-1csvh4ok[/youtube]

comments powered by Disqus