Heroes : Hana, Kablosuz Hero

Kültür Yaşam

Bu sezon severek izlemeye başladığımız dizilerden Heroes bilindiği üzere kış arasında ve yaklaşık bir hafta sonra kaldığı yerden devam edecek. Tabi bu arada hikayenin detayları online olarak nbc üzerinden verilen resimli romanlarda devam ediyor. Burada görüldüğü üzere yeni bir kahramanımız var. Adı Hana Gitelman{.broken_link}. Şimdi kısaca yeni kahramanın özelliklerinden bahsedelim.

Hana bir Israil Mosad ajanı ve kablosuz iletişime sahip. Dünya üzerinde nerede olursa olsun beyin gücüyle iletişime geçebiliyor. Bunların içerisinde her türlü elektronik mesajı (email,sms vs..) alıp göndermek, askeri birliklerin ve gizli servislerin ağlarına erişim gibi özellikleri koyabiliriz. Nbc’deki hikayelere baktığımızda annesi ve anneannesi intihar bombacıları tarafından öldürüldükten sonra Mr. Bennet{.broken_link} ile çalışmaya başlıyor. Bahsedilene göre Hana’ya siber güçleri Mr.Bennet tarafından veriliyor. Günümüz teknolojisinde Hana’nın gücünün ne kadar etkili olabileceğini tahmin edebilirsiniz. Bir an için gerçekte böyle bir güce sahip olduğunuzu düşünsenize… beyniniz bir network ve dünyada beyin gücünüzle her türlü ağı ve iletişimi kontrol edebiliyorsunuz.

Açıkçası Hana’nın 22 Ocak’ta başlayacak “Godsend” isimli 12. bölümde karşımıza çıkacak mı bilinmez ama dedikodulara göre Hana Gitelman’ı daha önce Prison Break, Law&Order ve Nip/Tuck gibi dizilerde karşımıza çıkmış olan

Jessalyn Gilsig‘in oynama ihtimali varmış. Bir başka rivayet ise bu oyuncunun Claire’in gerçek biyolojik annesi olarak karşımıza çıkacağı yönünde. Artık bekleyip göreceğiz. Aşağıdan ilgili resimli hikayelere bakabilirsiniz.

  • Heroes Novel 13 – Wireless Part 1
  • Heroes Novel 14 – Wireless Part 2
  • Heroes Novel 15 – Wireless Part 3

Bu arada geçen gün bahsettiğimiz 2007 Halkın Seçimi Ödülleri{.broken_link}‘nde Heroes dizisi “En iyi yeni drama” dalında ödülünü aldı. Tamamen izleyicilerin oylarıyla gelen bu ödül Heroes’un ilk sezonu itibariyle ne kadar beğenildiğinin bir göstergesidir. Geceden bir kareyi aşağıda görebilirsiniz.

comments powered by Disqus