Hesap Makinesi : SpeedCrunch

Masaüstü

SpeedCrunch bir hesap makinesidir (calculator). Ama kullanırken bundan daha öte olduğunu görmemek elde değil. Öncelikle boyutu küçük ve Linux/Mac/Windows üzerinde çalışabilen çoklu platform destekli bir program. Gerçekten hızlı. Ama bunların yanısıra genişletilmiş ifadeleri desteklemesi çok güzel.

Denklemleri satır satır girmenize gerek kalmıyor. Birlikte düşüneceğiniz tüm denklemleri tek bir satırda girebiliyorsunuz. SpeeCrunch arka planda devamlı hesaplama yapıyor. Siz belirli ifadeleri girdikçe güzelce sonuçlarını sunuyor. Diyelim bir parantez kapamadınız ya da çalışırken hatalar oluştu. Tüm bunları siz denklemleri girdikçe o anda (syntax highlighting) yardım olarak sunuyor.
Sınırsız değişkeni kullanabileceğiniz SpeedCrunch üzerinde istediğiniz kadar değer yaratabiliyorsunuz. Yani çoklu isim desteği mevcut. SpeedCrunch özellikleri biraz fazla olduğu için ana sayfası üzerinden diğer bilgilere ulaşabilirsiniz. SpeedCrunch ücretsiz bir yazılım ve Linux/Mac/Windows üzerinde çalışabiliyor. Tüm platformlar için buradan indirebilirsiniz.

Bu kadar özellik benim için fazla ben basit bir hesap makinesi istiyorum hatta web 2.0 olsun diyorsanız. O zaman buraya bakabilirsiniz.

comments powered by Disqus