HTC Butterfly Tanıtıldı

Mobil
HTC Butterfly Tanıtıldı

Dünya akıllı telefon pazarındaki ilk 1080p ekrana sahip akıllı telefon olan HTC J Butterfly ilk olarak Japonya’da tanıtılmış ve itiraf edelim herkesin beğenisini kazanmıştı. Ardından HTC HD ekranlı modelini Amerika için HTC Droid DNA olarak tanıttı. Sonunda bugün Tayvan’lı akıllı telefon üreticisi HTC sessiz sedasız 1080p ekranlı modelini tüm dünyaya dağıtmaya başladığını açıkladı. Adını HTC Butterfly olarak tanıttığı telefon eminiz ki çok ilgi görecek. J harfini Japonya’da bırakıp, okyanus aşarak gelen HTC Butterfly özellikleri, dış görünüşü gibi HTC Droid DNA ile aynı olacak.

HTC Butterfly Özellikleri

HTC Butterfly özellikleri saymaya tabi ki 5 inç boyutlu 1920×1080 çözünürlüğe sahip Super LCD 3 ekrandan başlayabiliriz. 1,5 GHz Qualcomm Snapdragon S4 Pro işlemci taşıyan HTC Butterfly 2GB RAM ve 16GB dahili hafızaya sahip. İstediğinizde microSD kart slotu ile hafızayı arttırabiliyorsunuz. 8 Megapiksel arka kamera ve 2,1 Megapiksel ön kameraya sahip olan akıllı telefon Wi-Fi, Bluetooth4.0 ve Android telefonların yakınken birbirleriyle iletişimini sağlayan NFC özelliğine sahip. 2020 mAh bataryası pil ömrünü uzatırken Android 4.1 Jelly Bean ve HTC Sense 4.0 arayüzü de telefonu çalışması kolay bir platform yapıyor.

htc-butterfly

HTC Butterfly Fiyatı

Maalesef hala HTC Butterfly Fiyatı hakkında bir resmi açıklama yok. Bu yüzden herhangi bir şekilde ortalığı karıştırmak istemem. Bu yüzden  HTC Butterfly fiyatı için resmi tanıtımı beklemek zorundayız.

 

 

comments powered by Disqus