HTC Endeavor Dört Çekirdek İşlemcili ilk Akıllı Telefon

Mobil
HTC Endeavor Dört Çekirdek İşlemcili ilk Akıllı Telefon

HTC Endeavor dört çekirdek işlemcili ilk akıllı telefon olabilir. Evet yanlış duymadınız 2012 yılında akıllı telefonlar yavaş yavaş süper telefonlar halini almaya başlıyor ve dört çekirdekli işlemciyle tanışmaya başlayacağız.

HTC Endeavor aslında daha önce HTC Edge olarak duyurulması beklenen bir HTC modeli olarak gündemdeydi. Android işletim sistemiyle birlikte sunulacak olan HTC Endeavor’un MWC 2012‘de tanıtılması bekleniyor. Şimdi bu dört çekirdekli canavar hakkındaki ilk bilgileri aktaralım.

HTC Endeavor Android işletim sisteminin son sürümü olan Android 4.0 ICS ile gelecek ve HTC’nin kendi telefonlarında uyguladığı HTC Sense arayüzünün son sürümü HTC Sense 4.0 ile çalışacakmış. HTC Endeavor dört çekirdek ile gelecek dedik. Evet Nvidia’nın 1.5 Ghz hızında dört çekirdekli Tegra 3 işlemcisinin HTC Endeavor üzerinde kullanılması bekleniyor.

HTC Endeavor ile ilgili diğer teknik özelliklere değinecek olursak arka kamera olarak full hd 1080p video kaydı yapabilen 8MP kameranın yanısıra önde 1.3 megapiksel bir başka kamera sunacak bu akıllı telefon 32 GB dahili depolama alanı ile gelecekmiş. Bluetooth 4.0 ve WiFi 802.11 a/b/g/n HTC’nin bu güçlü telefonunda olması beklenen diğer modüller. HTC Endeavor ekran boyutu için ise 4.7-inç genişliğinde dokunmatik ekran bekleniyor.

comments powered by Disqus