HTC J Butterfly 5-inç Full HD Ekrana Sahip ilk Akıllı Telefon

Mobil
HTC J Butterfly 5-inç Full HD Ekrana Sahip ilk Akıllı Telefon

HTC, akıllı telefon pazarına yeni sunduğu tabletimsi hibrit modeli HTC J Butterfly telefonunu resmi olarak tanıttı. HTC’nin üst seviye model olarak piyasaya sunacağı HTC J Butterfly, dünyanın 5-inç genişliğindeki ilk full hd ekran akıllı telefon olma özelliğine sahip.

5-inç ekran boyutuyla Samsung ve LG’den sonra tabletimsi akıllı telefon olarak yorumlanan melez akıllı telefon modeli HTC J Butterfly özelliklerini kısaca toparlayalım. HTC J Butterfly Qualcomm tarafından üretilen ve 1.5Ghz hızında dört çekirdekli işlemciye sahip. 2GB RAM ile gelen ve Adreno 320 grafik işlemci kullanan HTC J Butterfly Super LCD3 ekran kullanıyor. Hatırlatmak gerekirse HTC’nin şu an üst seviye modeli HTC One X Super LCD2 kullanıyor. Butterfly akıllı telefonun kamerası ise 8 megapiksel çözünürlükte geliyor.

9.1mm kalınlığında üretilmiş olan HTC j Butterfly maalesef 5-inç gibi geniş bir ekranla gelmesine rağmen oldukça düşük sayılabilecek 2020mAh pil kullanıyor. Genişletilebilir microSD kart desteği ve 16GB dahili depolama ile gelen telefonun diğer standart özellikleri ise 802.11a/b/g/n WiFi, Bluetooth 4.0 (LE), NFC, LTE ve CDMA/GSM/UMTS/GPRS şeklinde ve elbette HTC telefonlarda alıştığımız Beats Audio ses teknolojisi de beraberinde geliyor.

HTC J Butterfly Aralık ayında önce Japonya pazarında ardından diğer ülkelerde satışa sunulacakmış. HTC J Butterfly akıllı telefonun üç farklı renk seçeneğiyle satışa sunulması bekleniyor.

comments powered by Disqus