HTC M7 ile “Kamerayı” Yeniden Tanımlayacak!

Mobil
HTC M7 ile “Kamerayı” Yeniden Tanımlayacak!

HTC One serisi telefon geçtiğimiz yılın başlarında tanıttığında HTC One X, One S ve One V telefonlarındaki kamera sensörünü kontrol eden yazılımı geliştirmişlerdi. Yazılım geliştirmesinin yanında donanımsal geliştirmelere de giden HTC kamerası yazılım-donanım arası bağlantıyı son derece sağlam kurmuşlar ve böylece mükemmel kalitede fotoğraflar çeken bir akıllı telefon kamerası ortaya çıkmıştı. Yine de bu kameranın çözünürlüğü megapiksel olarak ölçülüyordu. Yeni çıkacak olan HTC M7 için şirket “ultrapiksel” çözünürlüklere ulaşacağını söylüyor.

Evet, ultrapiksel tanımı yalnızca şov için yapılmış. Teknik olarak HTC M7 özellikleri arasında yer alacak kamera yine megapiksel ile ölçülen çözünürlük değerlerinde. Fakat ImageSense 2.0 adını verebileceğimiz yeni kamera yönetim teknolojisi, mobil fotoğraf işleme alanında çığır açacak.

htc-one-x-kamera

Söylenene göre HTC M7 özellikleri arasında gördüğümüz 13 MP arka kamera tek parça değil, 4.3 MegaPiksel 3 kameradan oluşuyor. Her kamera bir fotoğraf çekiyor ve daha sonra yazılım bu fotoğrafları bir araya getiriyor. Böylece çok daha keskin, temiz ve canlı fotoğraflar çekilebiliyor. Yalnız rakamlara takılan biriyseniz HTC M7 kamera teknik olarak 13 MegaPiksel olmuyor. HTC Sense 4 geldiğinde ilk ImageSense teknolojisi satış stratejisi içinde büyük bir yer kaplıyordu. Yeni çıkacak HTC M7 de ImageSense 2.0 ile büyük bir fark yaratacak gibi gözüküyor.

Kaynak: Phandroid

 

comments powered by Disqus