HTC One [M7] Akıllı Telefon Beklenen Özellikleri

Mobil
HTC One [M7] Akıllı Telefon Beklenen Özellikleri

HTC, yeni üst seviye akıllı telefonu ve amiral gemisi olacak HTC One modelini önümüzdeki hafta 19 Şubat 2013 Salı günü duyuracak. HTC’nin M7 kod adıyla bu zamana kadar oluşan özelliklerini ve merakla beklenen HTC One akıllı telefonun detaylarını aktaracağız. Öncelikle HTC One telefon, HTC’nin geçen sene Mobil Dünya Kongresi’nde tanıttığı tüm One serisi telefonları bünyesinde barındıran bir özelliğe sahip. Yani HTC geçen sene duyurduğu HTC One X, HTC One S ve HTC One V akıllı telefonlarının üzerine tek bir HTC One modelini haftaya duyurarak üst segmentte kendi amiral gemisi modelini oluşturmuş olacak.

HTC’nin beklenen üst seviye akıllı telefonu M7 kod adıyla geçen HTC One ekranı bir Sharp üretimi. 4 çekirdekli Qualcomm işlemci kullanan HTC One akıllı telefon, HTC’nin HTC Sense 5 arayüzünü kullanacak. Android Jelly Bean işletim sistemiyle gelmesi beklenen HTC One telefon 4.3 megapiksellik 3 kamera sensörünün birleşmesinden ultrapikselli bir ana kameraya sahip. HTC One arka kamerasının 13 megapiksel çözünürlük ile duyurulması bekleniyor. Hatta HTC One akıllı telefonun donanımsal HDR destekli kamerasıyla ilgili öyle söylentiler var ki, bunlardan birisi HTC One akıllı telefonun Canon lensleri destekleyebileceğini belirtiyor. Ne kadar doğru bilinmez ama bir akıllı telefonun değiştirilebilir lensleri destekliyor olması bile oldukça önemli bir kilometretaşı…

htc-one-gorsel

Tüm bu söylentilerin ve M7 kod adıyla bugüne kadar gelen üst seviye HTC akıllı telefon HTC One için beklenen özelliklerin doğru olup olmadığını 19 Şubat tarihinde düşünülen resmi HTC duyurusu sonrası hep beraber görmüş olacağız. HTC One akıllı telefon için oluşan ve beklenen özellikleri aşağıda bulabilirsiniz.

HTC One Akıllı Telefon Özellikleri

  • Android Jelly Bean işletim sistemi
  • HTC Sense 5 sistem arayüzü
  • 4.7-inç genişliğinde Full HD ekran. HTC One ekranı 468ppi piksel yoğunluğuna sahip olacak.
  • 1.7GHz hızında dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon işlemci
  • 2GB RAM ve dahili 32GB hafıza
  • 13MP (megapiksel) donanımsal HDR destekli arka kamera
  • Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.0, Beats Audio ses teknolojisi
  • 2300mAh pil

HTC One akıllı telefonun haftaya 19 Şubat tarihinde resmi olarak duyurusu yapıldıktan sonra satışına Mart ayında başlanması düşünülüyormuş. HTC One için beklemekten sıkılanlar HTC.com adresindeki geri sayan sayaca bakabilirler. :)

comments powered by Disqus