HTC One UltraPiksel Kamera Özellikleri ve Detayları

Mobil
HTC One UltraPiksel Kamera Özellikleri ve Detayları

HTC One arka kamerası HTC Zoe adı verilen HTC One Ultrapiksel kamera olarak adlandırılmış. HTC One kamerası 4MP çözünürlüğe sahip olmasına rağmen Ultrapiksel kamera özelliğine sahip. Ultrapiksel kamera ile çekilen fotoğraflar bir kompakt fotoğraf makinesine yakın kalitede görüntüler elde edebilmenize olanak sağlayan gelişmiş bir teknolojiyi ifade ediyor.

HTC yeni üst seviye amiral gemisi akıllı telefonu Android 4.1.2 Jelly Bean ile çalışan HTC One modelini geçtiğimiz günlerde tanıttı. HTC One alüminyum kasası ve sunduğu birbirinden farklı servislerle akıllı telefon sektöründe mobil deneyimine yeni bir bakış açısı getiriyor.

HTC One özellikler açısından 4.7-inç Full HD 1920 x 1080 piksel çözünürlükte ve 468ppi piksel yoğunluğuna sahip Super LCD 3 ekran sunarken dört çekirdekli 1.7Ghz hızında bir işlemciye sahip. HTC One akıllı telefonun birbirinden güzel özelliklerinin yanında sunduğu Ultrapiksel kamera ile ön plana çıktığını belirtmemiz gerekiyor. HTC One’ın öne çıkan özelliği Ultrapiksel kamera özellikleri ve detayı hakkında bazı bilgiler aktaralım.

Yeni HTC One UltraPiksel Kamera ile, kullanıcıların hızlı bir şekilde, düşük ışık koşullarında bile geniş bir yelpazede, canlı renklerle gerçek yaşam görüntüleri çekmesi mümkün oluyor. Bunu mümkün kılan ise daha fazla megapiksel sayısı üretmekten ziyade daha gelişmiş bir CMOS sensor üzerine yapılan çalışmalar ve kullanılan optik lens sistemi sayesinde 8 veya 13 megapiksel değerlerinden belirgin bir şekilde çok daha fazla ışık alınabiliyor.

HTC One Ultrapiksel

HTC’nin hipersensitif UltraPixel sensörü, yüksek frekanslı optik görüntü sabitleyicisi, daha yüksek enstantane hızı ve büyük f/2.0 diyafram kombinasyonu ile kullanıcılar sadece fantastik resimler ve düşük ışıkta cansız nesnelerin videolarını çekmekle kalmayıp, flaşsız bir şekilde bulanıklığı az aksiyon fotoğrafları da çekebiliyorlar.

HTC One arka kamerası HTC Zoe adı verilen Ultrapixel kameranın teknik özellikler tablosunu aşağıda bulabilirsiniz.

HTC One UltraPiksel Kamera Özellikleri

<td width="354">
 CMOS BSI
</td>
<td width="354">
 1/3′
</td>
<td width="354">
 2 mm X 2 mm
</td>
<td width="354">
 2688 x 1520 16:9 oranı<br /> JPEG<br /> Enstantane hareket bulanıklığı azaltılmış 48fps kadar hızlı
</td>
<td width="354">
 1080P / 30fps<br /> 720P / 60fps<br /> 1080P HDR ile / 28fps<br /> 768×432 / 96fps<br /> H.264 yüksek profil, 20mbps ye kadar
</td>
<td width="354">
 3.82 mm
</td>
<td width="354">
 F/2.0
</td>
<td width="354">
 5P
</td>
<td width="354">
 2-axis, +/- 1 degree (average), Saniyede 2000 devir
</td>
<td width="354">
 HTC sürekli otofokus algoritması (~200ms), De-noise algoritması, lens telafisi için renkli gölgelendirme
</td>
<td width="354">
 8fps sürekli çekim hızı
</td>
Sensor tipi
Sensor boyutu
Sensor Piksel boyutu
Kamera tam boyut çözünürlük
Video çözünürlüğü
Sistemin odak mesafesi
Optik F/# diyafram
Lens elementlerinin sayısı
Optical Image Stabilizer / Optik Görüntü Sabitleyici
Görüntü Çipi / ISS Geliştirmeleri
Saniyede maksimum kare
comments powered by Disqus