HTC Quattro Tablet PC

Mobil
HTC Quattro Tablet PC

HTC Quattro tablet, HTC’nin tablet pc tarafında 2012 yılına hazırlandığı tabletlerinden birisi olacak. HTC akıllı telefonların yanısıra HTC Flyer tablet{.broken_link} gibi tablet pc sektöründe de iddialı bir üretici olarak yer alıyor ve yeni tablet pc ürünleriyle konumunu güçlendirmek istiyor.

HTC Quattro Tablet ismindeki quattro kısmı ile dört çekirdekli bir tablet olacağının sinyalini zaten veriyor ama biz HTC Quattro Tablet’in özelliklerine biraz daha detaylı bakalım. HTC Quattro tablet pc Nvidia’nın dört çekirdekli Tegra 3 işlemcisini 1GB RAM ile kullanıyor olacak. Bu güçlü tablet pcnin 10.1-inç genişliğindeki ekranı 1280 x 768 piksel çözünürlüğünde olacak. HTC Quattro Tablet’in aynı yeni nesil HTC akıllı telefonlar gibi Beats Audio ses teknolojisini kullanacağını söyleyebiliriz.

Dahili olarak 16GB depolama kapasitesine sahip olacak HTC Quattro tabletin arzu edilirse microSD kart ile artırılabilir harici depolama alanı olabilecek. Bluetooth 4.0, Wifi ve 3G desteği ile gelecek olan bu HTC tablet, hem önde hem de arkada çift kamera desteği sunuyor olacak.

HTC Quattro Tablet çıkış tarihi ve fiyatı henüz bilinmiyor ancak 2012 ilk çeyreğinde HTC böyle güçlü modeller ile tablet pc sektöründe çıtayı yükselten atılımlar yapacak gibi gözüküyor.

Tabi hepsinden önce rehber niteliğinde olan ve tablet pc ile ilgili sorularınıza cevap olabilecek yazılarımıza bakmanızı tavsiye ederiz.

comments powered by Disqus