HTC Runnymede Android 2.3 ve 4.7-inç Ekran ile Geliyor

Mobil
HTC Runnymede Android 2.3 ve 4.7-inç Ekran ile Geliyor

HTC akıllı telefon üreticisi olarak Android işletim sistemini verimli kullanmaya ve yeni modeller ile desteklemeye devam ediyor. HTC’nin Android işletim sistemli akıllı telefon ailesine ekleyeceği yeni modelin ismi HTC Runnymede.

HTC Runnymede, 1.5 Ghz hızında çalışacak Qualcomm MSM8255 işlemciye sahip olacak. Android işletim sistemli akıllı telefonlar içerisinde en geniş ekrana sahip olanlardan bir tanesi olacak HTC Runnymede 4.7 inç ekran boyutuna sahip. Oldukça geniş ekrana sahip bir akıllı telefon ya da küçük bir mobil tablet pc diyebileceğimiz HTC Runnymede’in 4.7 inç ekranı 480 x 800 piksel dokunmatik ve kapasitif özelliklere sahip LCD ekran şeklinde düşünülmüş.

Android 2.3.4 “Gingerbread” işletim sistemi ve HTC Sense 3.5 arayüzü ile gelecek HTC Runnymede, arkada 8 MP kamera ile önde 1.3 MP kameraya sahip. Kamerasının f değeri 2.2, otomatik odaklama (autofocus) ve çift LED flaş özellikleri ile 720p video kaydı yapabiliyor. FM Radyosu, mikrofon ve 3.5mm kulaklık girişi var.

HTC Runnymede altyapı olarak Bluetooth 3.0 ve Wi-Fi 802.11n desteği sağlıyor. 9.9 mm kalınlığında ve Beats Audio kulaklıklarla geleceği belirtiliyor. HTC Runnymede özellikleri bu şekilde ancak henüz fiyatı belli değil. HTC Runnymede çıkış tarihi olarak 2011 yılının son çeyreği gibi düşünülüyor.

comments powered by Disqus