HTC Wildfire S Özellikleri ve Fiyatı

Mobil
HTC Wildfire S Özellikleri ve Fiyatı

HTC Wildfire S özellikleri ve fiyatı hakkında bilgileri bulabileceğiniz bu yazıda Htc akıllı telefonlar içerisinde başlangıç seviyesi olarak gösterilen HTC Wildfire S modelini daha yakından tanıyacağız. HTC Wildfire S yani aslında Wildfire 2 olarak geçen HTC’nin akıllı telefon giriş seviyesi cep telefonudur.

HTC Wildfire S Özellikleri

HTC Wildfire S modelinin özelliklerine baktığımızda sosyal paylaşım ağları ve arkadaşlarınızla müzik paylaşmak için ideal bir akıllı telefon olduğunu görebiliyoruz. Teknik özellikler açısından android işletim sistemi ile en son HTC Sense yüklü gelen Htc Wildfire S, android işletim sistemi olarak Android 2.3 Gingerbread kullanıyor.

Htc Wildfire S 600MHz Snapdragon MSM7227 CPU işlemci ve Adreno 200 GPU grafik işlemci kullanıyor. 3.2 inç TFT kapasitif dokunmatik ekranı olan HTC Wildfire S ekran çözünürlüğü 320 x 480 pixel şeklinde. Htc Wildfire S hafızası 512MB ROM, 512MB RAM şeklinde oluşurken dahili bellek yani depolama alanı 2GB geliyor. microSD ile 32GB’a kadar artırılabiliyor.

Arkada tek bir kameraya sahip olan HTC Wildfire S, 5MP autofocus özellikli led flashlı bir kameraya sahip. 2592 x 1944 pixel çözünürlükte fotoğraflar üretebilen kamerasında yüz tanıma ve coğrafi konumlama özellikleri mevcut. Video kaydı yapılabiliyor.

105 gram ağırlığında olan HTC Wildfire S yani Wildfire 2, ağ iletişimi olarak Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 3.0 ve A2DP destekliyor. 1230 mAh pile sahip olan HTC Wildfire S ile 77 saate kadar konuşma ve 360 saate kadar bekleme yapabiliyorsunuz.

HTC Wildfire S Fiyatı

2011 Şubat ayında duyurulan HTC Wildfire S ilk akıllı telefon için iyi bir tercih olarak gösteriliyor. HTC Wildfire S modeli Vodafone Türkiye’de kampanya dahilinde satılıyor. Vodafone HTC Wildfire S kampanyası için detaylara bakılabilir.

comments powered by Disqus