Huawei MediaPad 10 Tablet Pc Yolda

Mobil
Huawei MediaPad 10 Tablet Pc Yolda

Türkiye akıllı telefon pazarına Turkcell T11 modeli ile giren Huawei kalitesini bu şekilde biraz olsun ispatlamıştı. CES 2013 fuarında tanıttığı MediaPad 10 Link tablet bilgisayarıyla da başarılı bir ürün çıkaracağını belli etti. Henüz tablet bilgisayar özellikleri hakkında hiçbir açıklama olmamasına rağmen FCC onayı almak için gönderilen Huawei MediaPad 10 fotoğrafları bazı teknoloji bloglarında görüntüleniyor. Bu onay için beyan edilen özelliklere göre MediaPad 10 daha önce tanıtılan MediaPad 10 FHD tablet pc modelinin biraz daha düşük donanımlı ve dolayısıyla ucuzu olacak.

Bu yeni tablet bilgisayarın özellikleri arasında 10.1 inç boyutunda 1280×800 IPS ekran dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra 1GB RAM, Wi-Fi, Bluetooth 3.0 ve GPS diğer bilinen özellikleri. Piyasaya muhtemelen 8GB, 16GB ve 32GB modelleri sunulacak tablet Cortex A9 işlemciye sahip olacak.

Donanım özellikleri nispeten başarılı sayılabilecek olan Huawei MediaPad 10 Link özellikleri arasında yer alan bir eksilik açıkçası birazcık hayal kırıklığı yaratıyor. Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemiyle çalışacak olan MediaPad 10 bu konuda geride kalmış.

huawei-mediapad-10

Huawei MediaPad 10 Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Düşük sürümlü bir Android ile çalışması aslında tablet fiyatı hakkında bize bir ipucu veriyor. Düşük sayılabilecek fiyat etiketleriyle piyasada görmeyi umduğumuz MediaPad 10 net bir fiyat belirlendikten sonra daha mantıklı bir şekilde yorumlanabilir. Çıkış tarihi için ise şimdilik hiçbir veri bulunmamasına rağmen muhtemelen önümüzdeki ay gerçekleştirilecek Mobile World Congress (MWC 2013) etkinlikleri çerçevesinde tablet ile tanışacağız.

Kaynak: AndroidCommunity

comments powered by Disqus