Huawei’den 1.4GHZ İşlemcili Android Akıllı Telefon : Huawei Honor

Mobil
Huawei’den 1.4GHZ İşlemcili Android Akıllı Telefon : Huawei Honor

Huawei, 1.4GHZ işlemcili, Android işletim sistemli, pil ömrü bir akıllı telefona göre oldukça uzun modeli Huawei Honor hakkında bilgiler aktaracağız. Huawei akıllı telefonlar üreten ve ülkemizde U8800 kod adlı Huawei Ideos X5 modeli ile daha çok tanınan bir marka. Huawei Ideos X5 Android işletim sistemli aynı Turkcell T20 MaxiPhone gibi uygun satış fiyatına sahip akıllı bir telefon olarak son kullanıcı tarafından tercih edilen bir model oldu.

Huawei Honor ise Huawei markasının bir diğer Android işletim sistemli akıllı telefonu ve oldukça güçlü özelliklere sahip. Huawei Honor için diğer Huawei akıllı telefonlara göre üst segment bir telefon diyebiliriz. Hem güçlü işlemci yapısı hem de hd özellikli geniş ekran özelliği ile Huawei Honor diğer modellere göre bir adım öne çıkıyor.

Huawei Honor Özellikleri

Huawei Honor özelliklerine baktığımızda Android 2.3.5 Gingerbread işletim sistemi kullandığını görüyoruz. İşlemci olarak tek çekirdekli 1.4 GHZ hızında, 4GB ROM ve 512MB RAM sunan Huawei Honor, 4-inç FWVGA (854 x 480 piksel) ekrana sahip. Dahili bellek olarak 4GB depolama imkanı sunan bu akıllı telefon, microSD ile 32GB’a kadar artırılabilir bellek sunuyor. Çift kameraya sahip Huawei Honor arkada 8 megapiksel kamera kullanırken önde 2 megapiksel gibi gayet tatminkar değerlere sahip. Bluetooth 2.1 ve Wi-Fi b/g/n ile gelen telefon 1900mAH lityum iyon pil ile bir akıllı telefon için özel denebilecek 3 günlük pil ömrüne sahip.

Huawei’nin ürettiği akıllı telefon modelleri gayet kullanışlı ve bütçeye uygun oluyor. Bu telefonun fiyatı bu özelliklerle 300 $ seviyesinde olacakmış. Ülkemizde satılması muhtemel olan bu ürün Türkiye’de satışa başladığı zaman tekrar değerlendirmeye alacağız.

comments powered by Disqus