Instagram Fotoğraf Efekti Uygulayan 3 Site

Sosyal
Instagram Fotoğraf Efekti Uygulayan 3 Site

Akıllı telefon sahiplerinin kullanmaktan bir türlü bıkmadıkları Instagram fotoğraf efektlerini internet üzerinden de verebiliyorsunuz. Milyar dolarlık fotoğraf efekt uygulaması instagram’ın getirdiği yeni görsel zevk algısı ile farkında olmadan hepimiz retro fotoğraflara bir şekilde ilgi duymaya başladık. Bazı akıllı telefon sahipleri çok fazla ilgi duymuş olacak ki Instagram geçtiğimiz günlerde Facebook’a 1 milyar Dolara satıldı. İşin sektörel kısmını bırakıp asıl konumuza dönersek aslında Instagram fotoğraf filtreleri yeni şeyler değil. Eski filmli fotoğraf makineleriyle çekilmiş gibi gözüken fotoğraf efektlerini Photoshop veya herhangi bir grafik uygulamasıyla biraz uğraşarak herkes verebilir. Instagram’ın getirdiği olay bu efektleri yalnızca tek dokunuşla anında fotoğraflarınıza uygulamanız ve sosyal ağlarda paylaşabilmenizdi. Fotoğraf filtrelerinin bu kadar ilgi çekmesinin ardından yazılımcılar da boş durmadı ve akıllı telefonu olmadan da fotoğraflarına basitçe böyle filtreler eklemek isteyenler için birçok internet sitesi hazırladı. Şimdi en başarılı bulduğumuz 5 instagram benzeri fotoğraf efekti sitesini sizlere tanıtacağız.

InstantRetro

InstantRetro aslında instagram’ın bilgisayarlar ile kullanılanı olmayı hedeflemiş bir oluşum. Üye olmadan yükleyip Instagram fotoğraf efekti uyguladığınız fotoğraflarınızı Facebook ve Twitter üzerinden paylaşmanızı sağlıyor. Tam ters şekilde Facebook ve Twitter üzerindeki fotoğraflarınızı da direkt olarak siteye çağırabiliyor ve efekt ekleyebiliyorsunuz. Bunun yanında InstantRetro’nun benim en çok dikkatimi çeken özelliği ise Chrome browser eklentisine sahip olması. Fikir olarak Instagram’a kullanışlılık ve pratiklik olarak yaklaşmaya çalışan InstantRetro başarılı bir online fotoğraf efekti sitesi.

instant-retro

 

Rollip

Rollip bence tanıttığımız instagram benzeri fotoğraf efekti sunan web servislerinden en başarılısı. Yine InstantRetro gibi Rollip de sizden herhangi bir üyelik bilgisi beklemiyor. Giriş sayfasında karşınıza br yükleme kutucuğu, onun altında efekt seçenekleri çıkıyor. Sadelikten bir puanı direkt olarak alıyor Rollip. 40 tane fotoğraf efektini kullanımınıza sunan Rollip bunun yanı sıra fotoğraflarınıza çerçeve, yazı ya da filtre eklemenizi de sağlıyor. İstediğiniz gibi efekt uyguladığınız fotoğraflarınızı sonra bilgisayarınıza indirebiliyor ya da sosyal platformlarda paylaşabiliyorsunuz.

rollip

Pixlr-o-Matic

Bu web sitesi tüm anlattığımız siteler içinde en geniş efekt, film ve çerçeve seçeneğini sizlere sunuyor. Giriş sayfasında interaktif ilerleme sunan siteye bilgisayarınızdan hazır bir fotoğraf yükleme ya da web kameranız ile o anda çekme seçeneklerinden birini seçmekte özgürsünüz. Bu da anında fotoğraf düzenleme ve fotoğraf filtresi eklemek açısından Instagram mantığına en çok uyan site. Ayrıca görsel sonuçlara baktığımızda instagram fotoğraf efektlerine en çok benzeyen fotoğraflar Pixlr-o-Matic’den çıkıyor.

pixlr-o-matic

 

comments powered by Disqus