Instagram fotoğraf indirme nasıl yapılır?

Sosyal
Instagram fotoğraf indirme nasıl yapılır?

Instagram fotoğraf indirme nasıl yapılır? Eğer Android ve iOS cihazlarınızdaki Instagram uygulamasında yer alan fotoğraf veya videoları indirmek istiyorsanız, işte yapılması gerekenler.

Fotoğraf yükleme ve paylaşım hizmeti sağlayan Instagram genelde insanların birbirleriyle etkileşimde olması ile var olan bir platform. Bu popüler sosyal ağ üzerinde milyonlarca fotoğraf paylaşılıyor ancak Instagram kendi uygulamasında direkt olarak fotoğrafları indirmek için bir seçenek sunmuyor.

Durum böyle olunca Instagram fotoğraf indirme işlemleri için üçüncü parti uygulama veya sitelere başvurmak gerekiyor. Şimdi Instagram’dan fotoğraf veya video indirmek isteyen kullanıcılar için çeşitli yöntemleri paylaşalım.

Instagram fotoğraf indirme yöntemleri nelerdir?

Instagram fotoğraf indirme yöntemlerinden en kolayı, paylaşılan fotoğrafın URL adresini kopyalayıp web üzerinden indirmek. Biraz uğraş gerektirse de bunun için çalışan bir servis var.

Instagram fotoğraf indirme yöntemleri nelerdir?

Instagram’da indirmek istediğiniz fotoğraf veya videonun sağ üst kısmında bulunan […] bölümünden “Paylaşım URL’sini Kopyala” yapın.

Ardından Downloadgram.com adresine gidin ve kopyalamış olduğunuz URL’yi yapıştırın. Oldukça basit bir arayüzü olan sitede tek yapmanız gereken indir butonuna basmak. Ardından istediğiniz fotoğraf veya videoyu  bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Android ve iOS cihazlarınız için Instagram fotoğraf indirme işlemi yapabileceğiniz uygulamalar mevcut. Eğer iPhone kullanıyorsanız, App Store üzerinden “Video & Photo Downloader for Instagram” uygulamasını indirebilirsiniz. Bu uygulama ile aynı yukarıda web için gerçekleştirdiğimiz URL kopyalama işlemini yapıp ardından uygulama içerisinden yapıştırarak ilgili fotoğraf veya videoyu indirebilirsiniz. İndirilen Instagram içeriği tarayıcının Geçmiş / History bölümünden kontrol edilebilir.

Android kullanıcıları içinde bir uygulamamız var. Instagram fotoğraf indirme işlemi biraz daha karışık gibi gözükse de detaylarını aktaralım. Android kullanıcıları Instasave isimli uygulama ile Instagram içeriklerini indirebilirler. Bu uygulama yukarıdakilerin aksine URL kopyala ve yapıştır kısmını daha basit hale getirmek için önce Instagram anahtarını açmanızı istiyor.

Bu anahtarı açtıktan sonra Instagram fotoğraf indirme işlemi için içeriğin URL’sini kopyalamanızı istiyor. Ardından tekrar yapıştırmanıza gerek kalmadan otomatik olarak indirme işlemi başlıyor. Instasave, herekese açık video & resimleri telefonunuza indirip kaydetmenize yarayan bir uygulamadır.

Elbette Instagram fotoğraf indirme yöntemlerine hepimizin bildiği klasik ve vazgeçilmez yöntemi eklemeyi unutmayalım. Telefonunuzdan ekran görüntüsü alabilirsiniz :)

comments powered by Disqus