Instagram Fotoğraflarını Dropbox’a Yedekleyin [iPhone]

Mobil Sosyal
Instagram Fotoğraflarını Dropbox’a Yedekleyin [iPhone]

Instagram fotoğraf paylaşım servisi günümüzde insanların fotoğraflarını mobil platformlarda çekip anında paylaşabildiklerini en popüler ve önemli sosyal paylaşım sitesidir. Instagram’ın bu kadar popüler olmasının{.broken_link} ve tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden birisi çekilen fotoğraflara uygulanan filtrelerin oldukça kaliteli ve güzel olması. Özellikle iPhone ile beraber çekilen ve sosyal ağlarda paylaşılan fotoğrafların sayısı arttıkça, bu fotoğrafları daha havalı bir hale getiren Instagram fotoğraf efektleri{.broken_link} de çok konuşulur oldu.

Instagram’a yüklenen fotoğrafların{.broken_link} sayısı arttıkça kullanıcıların oldukça önemli bir sayıdaki fotoğraf arşivi Instagram bünyesinde depolanır duruma geldi. Son dönemde Instagram’ın kullanım şartlarına yönelik değişiklikler yapması ve zaman zaman kullanım dışı olması her ihtimale karşı Instagram’da yüklü olan fotoğraflarınızı korumanız gerektiğini hatırlatmaya başladı.

Eğer Instagram kullanıyorsanız ve fotoğraflarınızı Instagram’a yüklüyorsanız. O zaman Instagram fotoğraflarını kolay bir şekilde Dropbox bulut depolama servisine yedekleyebileceğiniz bir iPhone uygulamasından bahsedeceğiz. Grambacker isimli iPhone uygulaması otomatik olarak Instagram fotoğraflarınızı Dropbox’a yedekliyor ve anında kaydediyor.

Instagram Fotoğraflarını Dropbox’a Yedekleyin

Grambacker iPhone uygulaması instagram fotoğraflarını dropbox bulut depolama üzerine yedeklemek için oldukça basit bir arayüz sunuyor. Önce instagrama ardından dropboxa bağlanıyorsunuz. Sonrasında yedekle butonuna basmanız yeterli oluyor.

instagram-fotograf-yedeklemeinstagram-fotograf-yedekleme-01

Grambacker ücretsiz bir iphone uygulaması değil fakat $0.99 olarak belirlenen App Store fiyatı eğer Instagram fotoğraflarınıza önem veriyorsanız, onları basitçe yedeklemek için oldukça makul bir fiyata sahip. Tabi diğer taraftan zaten iPhone kamera uygulamasıyla çekilen fotoğrafları instagram filtresinden geçirsem bile lokal olarak telefon üzerinde bir dizinde tutuyorum. Bu dizini dropboxın ücretsiz uygulamasıyla otomatik olarak upload edebilirim diye düşünebilirsiniz. Sonuç olarak bu şekilde uğraşmak istemiyorsanız Grambacker iPhone uygulaması Instagram fotoğraflarınızı Dropbox’a yedeklemek için oldukça basit bir çözüm sunuyor.

Grambacker indirin.

comments powered by Disqus