Instagram Fotoğraflarınızı Kolayca Flickr’a Aktarın : Flickstagram

Sosyal
Instagram Fotoğraflarınızı Kolayca Flickr’a Aktarın : Flickstagram

Instagram son zamanlarda sıkça tartışılır oldu. Bu tartışmaların başında Instagram’ın yanlış nedenlerden ötürü gizlilik politikasını değiştirmesi geliyordu. Instagram’ın kullanıcı fotoğraflarına yönelik yeni politikası beklendiği gibi kaşılanmadı ve pek iyi gitmedi. Kullanıcılarından gelen tepki karşısında Instagram geri adım atmış oldu.

Tabi bu durum bazı Instagram kullanıcılarının radikal bir şekilde benzer filtre seçenekleri sunan diğer uygulamalara geçmesine sebep olmaya başladı. Özellikle iPhone için yeni Flickr uygulamasının sunmuş olduğu fotoğraf filtreleri{.broken_link} ve pro üyelere ek olarak ücretsiz 3 ay üyelik sunulması kullanıcıların Instagram fotoğraflarını Flickr’a taşımasına sebebiyet veren etkenler oldu.

Flickstagram başka bir ücretsiz web uygulaması olarak Flickr üzerinde “Instagram Photos” adında yeni bir set oluşturarak doğrudan tüm Instagram fotoğraflarını Instagram’dan Flickr’a aktarıyor.

Başlamak için önce Flickstagram üzerinde Instagram ve Flickr hesabınıza giriş yapıyorsunuz. Ardından Instagram’dan aktardığınız fotoğrafların Flickr hesabınızda hangi gizlilik ile (public, private vs) yayınlanacağını belirtiyorsunuz. Son olarak “GO” butonuna basmanız yeterli oluyor.

flickstagram

Instagram Fotoğraflarınızı Kolayca Flickr’a Aktarın : Flickstagram

Peki Flickstagram Instagram üzerindeki fotoğraflarınızı{.broken_link} Flickr’a nasıl alıyor ve herhangi bir kaybınız oluyor mu? Bu soruların cevapları da aşağıda:

  • Fotoğraflarınızın altyazı bilgileri aktarılıyor. (caption)
  • Instagram üzerindeki etiketler “hashtags” aynı şekilde Flickr etiketleri olarak alınıyor.
  • Varsa Instagram’daki konum verileri
  • Orijinal fotoğraf tarihi korunarak aktarılıyor.
  • Instagram üzerinde fotoğrafınıza gelmiş yorumlarda aynı şekilde Flickr yorumu olarak aktarılıyor.
  • Bir Flickr Pro hesabına sahip değilseniz, sadece ilk 1500 fotoğraf aktarılabiliyor.

Instagram ile aranız iyi değilse ya da bir şekilde fotoğraflarınızı online olarak Flickr üzerinde tutmak istiyorsanız Flickstagram apiler üzerinden bu işi gayet güzel hallediyor.

comments powered by Disqus