Instagram Hesabını Silmek

Sosyal
Instagram Hesabını Silmek

Instagram hesabını silmek veya geçici bir süre dondurmak isteyebilirsiniz. Bu yazıda size Instagram hesabını silme işlemini nasıl yapabileceğinizi anlatmaya çalışacağız.

Fotoğraf yükleme ve paylaşım hizmeti veren Instagram, akıllı cep telefonları ve bilgisayardan yüklenen fotoğrafların paylaşılması sayesinde kullanıcıların etkileşimde bulunduğu popüler bir platformdur.

Uzun bir süre Instagram kullanıp sıkıldıysanız, eğer takip ettikleriniz sizi takibi bırakıyorlarsa ya da artık sosyal platformda fotoğraf paylaşmak ilginizi çekmiyorsa o zaman Instagram hesabını silmek isteyebilirsiniz.

Peki, Instagram’daki hesabımızı geçici bir şekilde nasıl sileceğiz? İşte detaylar.

instagram-takipci-sayisini-arttirmak

Instagram Hesabını Silmek için Yapılması Gerekenler

Instagram’a yüklenen fotoğrafların sayısı arttıkça kullanıcıların oldukça önemli bir sayıdaki fotoğraf arşivi Instagram bünyesinde depolanır duruma geldi. Instagram hesabınızı silme işlemlerine geçmeden önce hatırlatmak isteriz ki, popüler sosyal ağ olan Instagram’da paylaştığınız fotoğraflarınızı saklayabilirsiniz.

Yani Instagram üzerindeki tüm fotoğraflarınızı bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Bir diğer fotoğraf paylaşım sitesi olan Flickr’a aktarabilir ya da Dropbox bulut ortamına yedekleyebilirsiniz.

Instagram hesabınızı silmek için hızlı bir adım olarak aşağıdaki bağlantıya tıklayabilir ve Instagram’da hesabınıza giriş yaparak önce geçici olarak silebileceğiniz ekrana ulaşabilirsiniz. Bu basit ekran aslında siz tekrar giriş yapana ya da yeniden etkinleştirene kadar hesabınızı gizli konumlandıracağınız bölümdür.

Instagram hesabını silmek için buraya tıklayın

Sonraki adımda “Hesabını neden kapatıyorsun?” bölümünün yanındaki kutudan, hesabınızı neden silmek istediğinizi en iyi ifade eden seçeneği seçmeniz gerekiyor.

Instagram Hesabını Silmek

Instagram hesabını kalıcı olarak silme

Hesap silme nedeninizi seçtikten sonra, aynı ekranda alt kısımda şifrenizi girebileceğiniz bir alan ve “Hesabı Geçici Olarak Kapat” butonunu görüyor olacaksınız.

Bu aşamadan sonra şifrenizi girip ilgili butona tıkladıktan sonra Instagram hesabınızı geçici olarak kapatmış olacaksınız. Böylelikle Instagram aramalarında ya da hashtag takiplerinde artık kullanıcı adınız gözükmüyor olacak.

Tüm bu bilgilerden sonra çektiğiniz bir fotoğraf ya da bilgisayardaki bir fotoğrafa Instagram’ın havalı efektlerini ya da fotoğraf filtrelerini uygulamak istediğinizde ya da bir şekilde sosyal ağlara tekrar dönmeniz durumunda instagram.com web adresi ya da mobil uygulama üzerinden kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapmanız yeterli olacaktır.

comments powered by Disqus