Instagram Takipçi Sayısını Arttırmak

Sosyal
Instagram Takipçi Sayısını Arttırmak

Instagram takipçi sayısını arttırmak için bu yazıda sizlere bu en popüler fotoğraf paylaşım platformunda kullanabileceğiniz çeşitli bilgiler vereceğiz.

Öncelikle bu yazıda hileli bir şekilde Instagram takipçi sayısını arttırmak gibi bir çözüm arıyorsanız bulamayacağınızı belirtelim. Bu yazıdaki amacımız fotoğraf yükleme ve paylaşım hizmeti sağlayan Instagram için yüklediğiniz fotoğraflara uyguladığı efektler sayesinde kullanıcı popularitenizi kullanım yoluyla nasıl arttırabileceğinizi anlatmak olacaktır.

Bildiğiniz üzere Instagram’a fotoğraf yüklemek ve ardından ünlü ya da ünsüz kişilerin birbirinden farklı fotoğraflarını takip ederek bu popüler fotoğraf paylaşım platformunda yer alabiliyorsunuz.

Instagram Takipçi Sayısını Arttırmak

Instagram takipçi sayısını arttırmak için bu popüler fotoğraf paylaşım platformunu kullanırken yapabileceğiniz ve bu kullanım sürecinde kısaca takipçi sayısındaki artışı görebileceğinizi düşünüyoruz.

Instagram Takipçi Sayısını Arttırmak

Başkalarının Fotoğraflarını Beğenin

Instagram uygulamasında arama kısmına girin ve popüler fotoğrafları beğenmeye bağlayın. Yine popüler hashtag veya konum bağlantıları kullanarak aramalar yapın. #istanbul #boğaziçi vs.. güzel örnekler olabilir.

Daha hızlı bir şekilde bulunabilir olmak ve Instagram takipçi sayısını arttırmak için #followme #like4like veya #instadaily gibi bu popüler fotoğraf paylaşım platformu üzerinde sık kullanılan hashtagler üzerinden de gidebilirsiniz.

Eğer Instagram üzerinde aktif olmak istiyorsanız yukarıdaki tavsiyelerimizi her gün belirli periyotlarla yapın ve zamanla takipçi sayınızın arttığını göreceksiniz.

Başkalarının Fotoğraflarına Yorumlar Yapın

Instagram üzerinde aktif olmaya devam ediyoruz. Özellikle beğendiğiniz fotoğraflar arasında sizin için öne çıkanlar varsa mutlaka yorum yapın ve fotoğraf sahibiyle irtibata geçin. Böylelikle yorum yaptığınız fotoğraf sahibinin Instagram üzerindeki etkileşiminde yer almış olacaksınız. Bu sayede aynı etkileşimi sizinle kurmak isteyen takipçilerden direkt mesajlar alacak ve yine benzer şekilde beğeniler toplayabileceksiniz.

Fotoğraflarınızı Paylaşırken Sorular Sorun

Instagram takipçi sayısını arttırmak için etkileşimde bulunmaya devam ediyoruz. Fotoğraflarınızı paylaşırken sorular sorun ve hatta fotoğrafınıza yorum ekleyerek paylaşın. Örneğin kedinizin fotoğrafını paylaşıyorsanız #kedi hashtagi kullanarak takipçilerinizden kedisi olanların da bu etkileşime katılmalarını isteyin.

instagram-takipci

Düzenli Aralıklarla Fotoğraf Paylaşın

Instagram’da düzenli aralıklarla fotoğraf paylaşın ama aşırı sıklıkta paylaşımda bulunmamaya özen gösterin. Bunun için kabul görmüş ve belirlenmiş fotoğraf paylaşım sıklığı genelde günde 1 – 3 fotoğraf şeklindedir.

Eğer bu sayıların üzerine çıkacak şekilde çok sık fotoğraf paylaşırsanız o zaman insanlar devamlı sizin paylaşımlarınızı görmekten rahatsız olabilir ve maalesef sizi takip etmeyi bırakabilirler. Bunun olmaması için paylaşımlarınızı belirli bir düzende ama çok sık yapmamaya özen gösterin.

Fotoğraf Paylaşmak için Doğru Zamanı Bekleyin

Evet bulunduğunuz coğrafyaya ve etkileşimde bulunduğunuz kişilere göre fotoğraflarınızı paylaşmak için doğru zamanı bekleyin. Örneğin iş saatlerinde kullanıcıların daha az akıllı telefonlarını kullanacaklarını düşünerek paylaşımlarınızı daha az tutun.

Genelde akşam saatlerini ve genelde insanların iş stresinden kurtulmak için dinlemeye çekildikleri yoğun saatleri tercih edin. Böylelikle daha sıcak bir etkileşime geçeceksinizdir.

Gördüğünüz gibi Instagram takipçi sayısını arttırmak çok zor olmayan ama günlük yaşantınızda bu sosyal paylaşım platformunu belirli sıklıkta ve akıllıca kullanmaktan geçiyor.

comments powered by Disqus