Instagram’a Nasıl Fotoğraf Yüklenir?

Sosyal
Instagram’a Nasıl Fotoğraf Yüklenir?

Fotoğraf yükleme ve paylaşım hizmeti veren Instagram, akıllı cep telefonu kullanıcılarının çekmiş oldukları fotoğrafları, çeşitli efektler kullanarak yüklemeleri sonucu kendi sosyal ağını kurmuş oldukça popüler bir servistir.

Instagram’ı nasıl kullanacağınızı bilemiyorsanız ya da Instagram’a fotoğraf yüklemek nasıl diye soruyorsanız, bu fotoğraf paylaşım uygulamasını kolay bir şekilde nasıl kullanabileceğinizi anlatmaya çalışacağız.

Peki Neden Instagram?

Instagram’ın bu kadar popüler olmasının ve tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden birisi çekilen fotoğraflara uygulanan efektlerin oldukça kaliteli ve güzel olması. Özellikle iPhone ile beraber çekilen ve sosyal ağlarda paylaşılan fotoğrafların sayısı arttıkça, bu fotoğrafları daha havalı bir hale getiren Instagram fotoğraf efektleri de çok konuşulur oldu. Peki mobil cihazımda Instagram kullanarak nasıl fotoğraf yüklerim ve sosyal ağlarda paylaşabilirim?

Instagram’a Nasıl Fotoğraf Yüklerim?

Instagram’a nasıl fotoğraf yükleyeceğinizi anlatabilmemiz için öncelikle mobil cihazınıza aşağıdaki linkleri kullanarak Instagram uygulamasını indirmiş olmanız gerekiyor. iPhone ve Android için uygulamanın indirme ya da yükleme linklerini aşağıda bulabilirsiniz.

Instagram uygulamasını kullandığınız mobil cihaza indirdikten sonra uygulamayı açıyorsunuz ve kaydol diyerek kendinize fotoğraflarınızı yükleyebileceğiniz bir hesap açıyorsunuz. Instagram uygulaması açıldıktan sonra “Paylaş” kısmını (share) göreceksiniz. Bu kısmı seçtiğinizde uygulamayı kullanarak bir fotoğraf mı çekmek istediğinizi yoksa zaten çektiğiniz fotoğraflardan mı bir seçim yapmak istediğinizi soracak.

instagram

Bu aşamada isterseniz yeni bir fotoğraf çekebilir, isterseniz mevcut fotoğraflarınızdan birini Instagram’a gösterebilirsiniz. Ardından çektiğiniz bir fotoğraf ya da galerideki bir fotoğrafa Instagram’ın havalı efektlerini ya da fotoğraf filtrelerini uygulayıp sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz.

comments powered by Disqus