İnternet Bağlantı Hızınızı Karşılaştırın

Teknoloji

İnternet bağlantı hızı kullandığınız internet servis sağlayıcısına, hattınızın hızına ve bağlı olduğunuz şebekenin verimliliğine göre değişkenlik gösterebilmektedir. İnternet bağlantısının download ve upload hızlarını ölçen online servislerden en popüleri Speedtest internet sitesidir.

Speedtest yeni arayüzü ile bazı değişiklikler yapmış ve yeni özelliklerle beraber internet hız testi sonuçlarınızı kaydetmenizi sağlıyor. Tabi bunun için Speedtest üzerinde bir üyelik edinmeniz gerekiyor. Aynı zamanda yeni oluşturdukları bağlantı yöneticisi ile bağlantınızı isimlendirip bu bağlantı ismi altında çoklu ip adres gruplaması yapılabiliyor.

Speedtest içerisine eklenen yeniliklerden bir tanesi olan Speed Wave özelliği ile internet bağlantı hızı testinizin sonuçlarını Dünya üzerindeki diğer kullanıcıların sonuçlarıyla karşılaştırabiliyorsunuz. Speedtest bu aşamada hem verimli ve kalıcı istatistikler edinmiş oluyor hem de kullanıcılar kendi hızlarını diğerleriyle yarıştırıp, paylaşımda bulunabiliyorlar.

comments powered by Disqus