İnternet Explorer 9 Özelleştirmesi için Tweak IE9

Google Masaüstü

İnternet Explorer 9 final duyurusu öncesi Microsoft’un yeni internet explorer sürümü için basit uygulamalar geliştirilmeye başlandı. Microsoft muhtemelen bu hafta internet explorer 9 için resmi final duyurusunu yapacaktır.

Öncelikle internet explorer 9 Microsoft için büyük bir kilometre taşı niteliğinde tarayıcı güncellemesi içeriyor. Bir önceki yazıda belirttiğim Mozilla’nın demo sitesi Web O’ Wonder{.broken_link} üzerindeki HTML5 özelliklerini kullanmak isteyen internet explorer kullanıcıları mutlaka internet explorer 9 sürüme terfi etmeliler.

Tweak IE9 oldukça yeni ve basit bir uygulama. Ama basit olduğu kadar internet explorer 9 kullanacakların hoşuna gidecek kadar işlevi çok bir internet explorer özelleştirici. Tweak IE9 ile basitçe internet explorer 9 üzerinde oynamalar yapabiliyorsunuz.

Tweak IE9 ile özelleştirebileceğiniz internet explorer 9 özellikleri arasında; internet explorer 9 arayüzü, başlangıçta nasıl çalışacağı, indirme yöneticisi ve güvenlik ayarları bulunuyor. Tweak IE9 neredeyse internet explorer ile aynı anda çıkacaktı. Uygulama henüz bugün (14 Mart) duyuruldu. Buna göre internet explorer 9 için çıkmış olan ilk özelleştirme aracı olarak Tweak IE9’u gösterebiliriz.

Tweak IE9 ekranındaki seçimlerinizi yaptıktan sonra Tweak IE9 butonuna basarak yaptığınız ayarları kalıcı hale getirebiliyorsunuz. Yapmış olduğunuz değişiklikleri istediğiniz zaman geri alabiliyorsunuz.

Windows 7 üzerinde hem 32-bit hem de 64-bit olmak üzere internet explorer 9 için iki platformu da destekliyor.

TweakIE9

comments powered by Disqus