iOS 5.0 Çıkış Tarihi Yaklaşıyor. Peki iPhone 5 ne zaman?

Mobil
iOS 5.0 Çıkış Tarihi Yaklaşıyor. Peki iPhone 5 ne zaman?

iOS 5 yani Apple yazılımlarının beklenen yeni işletim sistemi ya da bir başka deyişle beşinci jenerasyon iPhone’un yani iPhone 5’in kullanacağı işletim sistemi için geri sayım başladı.

iOS 5 tüm özellikleri{.broken_link} için tıklayın

iPhone 5 çıkış tarihi{.broken_link} ile doğru orantılı bir şekilde beklenen iOS 5.0 işletim sistemi, iPhone 5 ile beraber iPod gibi ürünlerin yeni sürümlerinde de yer alacak. Hatta beklenen iPad 3 özellikleri{.broken_link} içerisinde iOS 5 ilk sırada yer alıyor.

iOS 5 ile ilgili çalışmaların hız kazanmasıyla yeni duyumlar iPhone 5 haberlerinde yer alıyor. Apple’a yakın kaynaklar iOS 5 duyurusunun 10 Ekim 2011 gibi yapılacağını aktarırken bunun beklenen iPhone 5 çıkış tarihine göre biraz geç bulunması önceki iPhone çıkış tarihlerinin aslında yeni iOS işletim sistemi duyurularına ne kadar paralel hareket ettiğini gösteriyor.

2009 yılında iPhone 3 duyurusundan iki gün önce 17 Haziran’da yeni iOS işletim sistemi duyurulmuştu. Benzer şekilde geçen sene duyurulan iPhone 4 ortaya çıkmadan ve son ana kadar belirsizlik sürerken 4 gün önce 21 Haziran’da iOS 4 duyurusu yapılmıştı.

Bu sene iPhone 5 çıkış tarihi ve iOS 5 çıkış tarihinin aynı benzerlikte olması bekleniyor. Buna göre iOs 5 çıkış tarihi için geçen tarih 10 Ekim 2011 olurken iPhone 5 duyurusu ya da iPhone 5 çıkış tarihi 15 Ekim 2011 Cumartesi olabilir görüşleri ağır basıyor.

Apple tarafında hazırlıkları süren iOS 5 işletim sistemini ilk kez kullanacak iPhone 5 aynı önceki iPhone serileri gibi beklenen heyecanı fazlasıyla yaratmış gözüküyor. iPhone 5 özellikleri{.broken_link} başlığında birçok internet haberini ve beklentiyi bulabiliriz

iPhone 5 ne zaman çıkacak{.broken_link} diye merakla bekleyenler için iPhone 5 çıkış tarihi kesinlik kazandıkça ya da iOS 5 işletim sisteminde netleşmiş bir tarih oluşursa ayrıca bilgi vereceğiz.

comments powered by Disqus