iOS 5.1 Beta Geliştiriciler için Duyuruldu

Mobil
iOS 5.1 Beta Geliştiriciler için Duyuruldu

iOS 5.1 beta, tam sürüm öncesi test edilmek üzere geliştiriciler için duyuruldu. Duyurulan iOS 5.1 beta iPad, iPhone ve iPod Touch üzerinde kullanılabilecek şekilde test edilecek. Apple iOS 5 işletim sistemini duyurduktan sonra özellikle iPhone 4S’te tespit edilen pil sorunu daha önce değindiğimiz üzere yazılım kaynaklı ve iOS 5 işletim sisteminden kaynaklanan bir durumdu. Apple iOS 5 pil sorununa iOs 5.0.1 güncellemesiyle çözüm bulmaya çalışmıştı.

Gerçek anlamda iOS 5 işletim sisteminin birinci revizyonu anlamını taşıyan iOS 5.1 ile beraber, iPhone 4S ile tanıştığımız Siri içine eklenecek özellikler bulunuyor. Wifi ve Bluetooth ayarlarını değiştirmek için menü adımları yerine Siri’ye eklenecek donanım denetimleri sayesinde sesli olarak kullanıcının Wifi ve Bluetooth denetimini yapabilmesi sağlanacak.

iPhone 4S ile beraber yaşanan ve iOS 5 kaynaklı pil sorunu için tam anlamıyla çözüm üreteceğini belirten Apple’ın yeni iOS 5.1 işletim sistemi kodlarına ise model adı olarak iPad 2.4 gibi bir ifade gözüktüğünü de belirtmek gerekiyor. Bu durum bir miktar Gerçek iPad 3 Ne Zaman Çıkacak? yazısında belirttiğimiz ara iPad 2 modelini destekleyen bir detay olarak gözüküyor.

comments powered by Disqus